Dwutlenek węgla w medycynie estetycznej

Niewiele ludzi zna znaczenie słowa karboksyterapia. To nic innego jak wstrzykiwanie dwutlenku węgla pod skórę. Zabieg ten jest bardzo powszechny w medycynie estetycznej. Osoby, które posiadają różnego rodzaju niedoskonałości na skórze mogą zdecydować się właśnie na karboksyterpię. Jednak warto trochę więcej się o niej dowiedzieć.

Kto może skorzystać z karboksyterapii?

karboksyterapia WarszawaTak naprawdę każdy może wykonać zabieg, który nazywa się karboksyterapia Warszawa. Dwutlenek węgla wykorzystywany jest aby leczyć prawie wszystkie schorzenia i niedoskonałości. Osoby, które posiadają na twarzy blizny po trądziku jak najbardziej są wskazane do takiego zabiegu. Osoby z bliznami wszelkiego pochodzenia, osoby, które mają duże siniaki pod oczami lub kobiety po ciąży, których skóra obwisła. Zastosowanie dwutlenku węgla jet wszechstronne. W Warszawie dużo jest lekarzy medycyny estetycznej, którzy świadczą taką usługę. Warto również wspomnieć o cenie takiego zabiegu. Mianowicie za karboksyterapię zapłacimy około kilkaset złotych. Wszystko zależy od tego na jak dużym obszarze będziemy wstrzykiwać dwutlenek węgla. Zabieg jest mało inwazyjny, polega na wstrzykiwaniu igłą pod skórę dwutlenku węgla. Jedyne co będziemy czuć to niewielki ból i ukłucie w miejscu wbicia. Skutki uboczne takiego zabiegu to jedynie zasinienie okolicy leczonej lub niewielki obrzęk skóry, który szybko schodzi. Warto tez wspomnieć, iż karboksyterapia ma zastosowanie w leczeniu niektórych chorób, takich jak nadciśnienie, padaczka, niewydolność nerek czy cukrzyca.

Zabieg w porównaniu do innych, bardziej inwazyjnych, jest stosunkowo tani a efekty leczenia są praktycznie natychmiastowe. Dlatego warto spróbować i zdecydować się na jeden zabieg, aby zobaczyć czy i nam przyniesie zamierzony cel. 

Dwutlenek węgla w medycynie estetycznej