Zrobienie domowego jogurtu nie sprawiło mi problemu

Witamy na stronie!

Zrobienie domowego jogurtu nie sprawiło mi problemu

Luty 21, 2018 Zdrowie 0

Mieszkałam przez wiele lat za granicą i miałam dość ograniczony kontakt ze swoją siostrą i jej dziećmi. Los sprawił, że wróciłam do Polski i znalazłam dobrze płatną pracę, dzięki czemu mogłam zostać w kraju już na stałe. To było dla mnie bardzo ważne, bo miałam blisko rodzinę.

Dobry przepis na zrobienie domowego jogurtu

prosty jogurt domowyKiedy wynajęłam mieszkanie w Bydgoszczy to od razu zaprosiłam do siebie siostrę z jej dziećmi na śniadanie. Od siostry dowiedziałam się, że jej dzieci jadały tylko zdrową żywność i uwielbiały jogurty, ale tylko takie, które siostra im przygotowała. Uznałam, że to nie było aż tak ogromne dla mnie wyzwanie i wiedziałam, że zrobię jakiś prosty jogurt domowy dla jej dzieci. Poszperałam nieco w internecie, żeby sprawdzić jak w ogóle taki jogurt się robiło i znaleźć jakiś prosty przepis. W internecie była cała masa przepisów i miałam z czego wybierać. Zdecydowałam się na zrobienie najprostszego jogurtu z owocami. W sobotę, w dniu kiedy miała mnie odwiedzić siostra z dziećmi, wstałam bardzo wcześnie. Chciałam zrobić świeży jogurt i potrzebowałam czasu na zakupy. Wydrukowałam sobie przepis ze strony internetowej, żeby mieć go cały czas pod ręką. W kuchni nigdy nie korzystałam z laptopa czy telefonu, ponieważ uważałam, że to było niewygodne. Jogurt przygotowałam zgodnie z przepisem i byłam zachwycona, ponieważ jak go posmakowałam to stwierdziłam, że był przepyszny! Dla dzieciaków wybrałam kolorowe owoce, żeby im urozmaicić posiłek. Byłam gotowa na ich wizytę.

Mój prosty jogurt wszystkim smakował i zjedzone zostało dosłownie wszystko. Nawet moja siostra się poczęstowała i poprosiła mnie o podanie przepisu co było dla mnie miłym zaskoczeniem. Przecież pierwszy raz w życiu sama zrobiłam jogurt, który był taki smaczny.