Ekspres do kawy dla domu

Już dawno minęły czasy, kiedy cudownie zdobyte ziarna kawy wsypywało się do ściereczki, owijało, układało na progu i tłukło młotkiem, aby uzyskać odpowiednio „zmielone” ziarna. Dziś konsument idzie do sklepu i zakupuje dla siebie odpowiedni ekspres do kawy – często właśnie razem z młynkiem.

Na rynku istnieje mnóstwo producentów ekspresów

ekspresy do kawyNajprościej jest zagotować wodę i zalać zmielone ziarna kawy w szklance. Większość z nas właśnie tak sobie wyobraża tzw. „małą – czarną” z samego rana. Ale przecież istnieją inne sposoby przygotowania kawy. Dzięki tym sposobom możemy wydobyć z ziaren kawy o wiele więcej aromatu, niż przy zwykłym parzeniu. Aby jednak móc korzystać ze wszystkich tych źródeł, dobrze jest zapoznać się, jakie istnieją na rynku ekspresy do kawy i wybrać ewentualnie taki, który będzie nam najbardziej odpowiadał zarówno ceną, jak i jakością parzenia samej kawy. Nie warto kupować byle jakiego ekspresu. Jeśli już chcemy cieszyć się doskonałą jakością, musimy także wybrać taki ekspres, który spełni całkowicie nasze oczekiwania. I tak, jeśli ktoś lubi jedynie „late”, to i powinien wybrać taki ekspres, który mu taką właśnie kawę przyrządzi. Jeśli natomiast nic nie przekona nas do zrezygnowania z tzw. „parzonki”, możemy wybrać zwykły ekspres przelewowy. Taki ekspres również potrafi przygotować kawę, która zaspokoi wymagania użytkownika. Wszystko zależy od tego, co tak naprawdę lubimy. Jednak obecnie na runku istnieją różne ekspresy do kawy.

Różnorodność ekspresów do kawy jest ogromna. Potrafią one spełniać najbardziej wyczekiwane wymagania smakoszy. Ale istnieją także ekspresy, które nie tylko potrafią parzyć doskonałą kawę. Oprócz przygotowania (parzenia) kawy, potrafią one także mielić ziarna kawy o różnej grubości.