Dlaczego beciki sprawdzają się u niemowląt?

Pierwsze dni i miesiące po narodzeniu dziecka są dla rodziców bardzo stresujące. Czasem trudno im zadbać o potrzeby małego człowieka i dopasować się do jego potrzeb. Na szczęście na rynku dostępnych jest wiele produktów, które to ułatwiają, między innymi rożki czy beciki dla maluchów, które są odpowiednie w pierwszych miesiącach życia.

Ciepło i bezpieczeństwo dzięki becikom

beciki dla niemowlątW początkowym okresie życia dziecka stresują się nie tylko rodzice, ale też samo dziecko. Nowe dźwięki, kolory, przestrzeń dookoła, obce doznania – to wszystko często powoduje płacz. Dlatego warto zadbać o stworzenie niemowlakowi warunków, w których będzie się czuł spokojnie i bezpiecznie, tak jak w łonie matki. Jednym z produktów, które w tym pomagają, są beciki dla niemowląt. Dziecko zawinięte w becik jest spokojniejsze, ponieważ jest mu ciepło, a ograniczona możliwość ruchu przypomina okres sprzed narodzin. Pomaga to też z ograniczeniu tak zwanego odruchu Moro, który polega na tym, że dziecko nagle rozkłada rączki i nóżki, co zwykle je budzi. Do tego zawinięcie w becik pozwala ułożyć malucha w określonej pozycji, dzięki czemu nie zadławi się, gdy np. uleje mu się po jedzeniu. Istnieją różne rozmiary becików, standardowo są to 75×75 cm lub 100×100 cm, dlatego można wybrać becik odpowiedni do rozmiaru dziecka bądź też zlecić uszycie takiego o innym wymiarze. Kiedy już malec z niego wyrośnie, to wciąż będzie to dobra kołderka do wózka albo miękka i ciepła mata do zabawy dla niemowlaka.

Jeśli chodzi o materiał, to zimą można zdecydować się na beciki z ciepłego, milutkiego polaru minky. Jest on jednak zdecydowanie zbyt ciepły na lato, kiedy to odpowiedniejsze będą beciki z bawełny, najlepiej bezpiecznej dla takiego malca bawełny organicznej. Mnogość wzorów i kolorów sprawia, że zawsze można znaleźć odpowiedni produkt dla naszego dziecka.