Wyposażenie biurowe – szafy kartotekowe

W każdej firmie, urzędach oraz innych formach organizacji wykorzystywane są specjalistyczne meble do przechowywania dokumentów – teczek, segregatorów, kartotek. Jest to konieczne do niezakłóconego obiegu dokumentów oraz funkcjonowania różnych działów w przedsiębiorstwie.

Nowoczesny i funkcjonalny charakter szaf kartotekowych

szafy kartotekoweMożliwości na przechowywanie dokumentów jest wiele – wybrane rozwiązanie powinno cechować się wysoką funkcjonalnością. Odpowiednia organizacja całego biura to także usprawnienie różnych procesów w firmie. Szafy kartotekowe to najlepsze rozwiązanie do organizowania dokumentacji w różnego rodzaju placówkach medycznych, a także w zakładach pracy prowadzących ewidencję. W zależności od potrzeb i specyfiki pracy, wykonywane są w różnych wielkościach. Najważniejsze, aby organizowały dokumenty w określonym formacie – np. szuflady przystosowane do formatu A5, A4. Niezawodna konstrukcja szaf kartotekowych pozwala na przechowywanie dużej ilości dokumentów. Metalowa obudowa oraz szuflady montowane na trwałych prowadnicach rolkowych umożliwiają wygodę użytkowania i co ważne w tym przypadku – wielokrotne otwieranie każdego dnia. Standardowy kolor szaf kartotekowych to jasny szary, jednak na życzenie klienta szafy wykonywane są w określonej kolorystyce za pomocą malowania proszkowego. Trzeba też pamiętać, że można określić potrzebną ilość szuflad. Niezależnie od koloru i ilości szuflad, szafy kartotekowe prezentują się zawsze bardzo estetycznie, w każdej branży i działalności.

Nowoczesne i wytrzymałe szafy do prowadzenia dokumentacji zawsze będą jednym z niezastąpionych elementów wyposażenia w niejednym miejscu pracy. Wysoka funkcjonalność wpływa na zachowanie ładu i porządku oraz zapewnia wysoki komfort pracy każdego dnia.