Wykorzystanie trwałych mat do hydroizolacji

Coraz powszechniej stosowane maty do hydroizolacji mogą być używane jako zabezpieczenie ścian oraz posadzek przed działaniem wilgoci czy wody. Są przeznaczone do używania w okolicach prysznica czy umywalek, więc miejsc szczególnie narażonych na działanie wody. Działają podobnie jak dwie warstwy folii w płynie, jednakże mniej oddziałuje na nie upływ czasu. Dodatkowo mogą być stosowane na tarasach i balkonach, co dla wielu osób jest atutem.

Jak działają maty do hydroizolacji?

mata do hydroizolacjiOferowane maty do hydroizolacji są wykonane ze specjalnego materiału, który obustronnie jest powleczony włókniną wzmacniającą wykonaną z poliestru albo polipropylenu. Włóknina ta zapewnia skuteczne mocowanie mat w materiale klejącym, na przykład szlamie hydroizolacyjnym albo folii w płynie. Po wtopieniu się w materiał klejący, nie będzie się ona przemieszczać. Wodoszczelna mata do hydroizolacji będzie korzystnym zakupem. Jest ona także odporna na działanie czynników chemicznych występujących w pomieszczeniach, a także szczelna na dyfuzję pary wodnej i odporna na butwienie. Maty uszczelniające zapewniają więc skuteczną ochronę przed działaniem wilgoci oraz wody na ściany czy podłogi. Nie powoduje ona przepuszczania wody, jest także odporna na rozdarcia oraz elastyczne. Dzięki temu, że się nie starzeje, nie traci wyjątkowych właściwości, co pozwala na użytkowanie jej przez wiele lat. Możliwe jest jej zaginanie oraz rozciąganie, a mimo tego jej właściwości pozostają niezmienione. Powoduje to, że maty są odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Do najważniejszych zalet mat zalicza się wodoodporność i wodoszczelność, a także możliwość izolowanie na takim poziomie, jak dwie warstwy folii w płynie. Dodatkowo taka folia jest odporna na dyfuzyjność pary wodnej, łatwa w aplikowaniu oraz dostępna w niskiej cenie. Popularne modele maty są sprzedawane w rolkach albo na metry, dzięki czemu można dobrać optymalną wielkość. Nie może być jednaj stosowana pojedynczo, tylko między warstwami masy do hydroizolacji.

Wykorzystanie trwałych mat do hydroizolacji