Wykorzystanie międzynarodowego transportu lotniczego w przemyśle

Transport lotniczy uważany jest za najbezpieczniejszy sposób transportu ludzi i towarów. Transport powietrzny jest to jedna najszybciej rozwijających się gałęzi usług. Wiele firm z ten sposób transportuje towar z najdalszych zakątków świata. Transport powietrzny jest świetnym sposobem na transport eksport i import towarów z Afryki, Chin, Ameryki.

Usługi międzynarodowego transportu lotniczego 

międzynarodowy transport lotniczyTransport powietrzny zapewnia dostawy przesyłek w ciągu kilku dni. Transport lotniczy zapewnia szybko dostawy towarów medycznych i farmaceutycznych. Koszty transportu lotniczego zależą do gabarytów towaru, kraju, w którym dokonywany jest załadunek i dostawa. Planując międzynarodowy transport lotniczy, można skorzystać z usług firmy kurierskiej lub przewoźnika lotniczego. Na rynku dostępne jest wiele firm spedycyjnych zajmujących się transportem lotniczym. Coraz częściej przewoźnicy zapewniają transport intermodalny. Podczas jednego zlecenia wykorzystują kilka środków transportu. Profesjonalna firma spedycyjna zapewnia doradztwo, zajmuje się kwestiami formalnymi, opłatami celnymi, odprawą celną. Doświadczony i licencjonowany spedytor zapewnia szybką i rzetelną wycenę kosztów transportu. Solidna firma spedycyjna współpracuje z liniami lotniczymi. Ponadto powinna posiadać międzynarodową sieć agentów. Transport powietrzny dają szanse przedsiębiorcom wyjścia ze swoimi towarami na rynek światowy. Jednorazowo samolot mieści ponad 100 ton ładunku. Transport lotniczy Cargo zapewnia dostarczenie przesyłek od drzwi do drzwi. Jest to transport niewielkich produktów.

Najbardziej opłacalny jest transport lotniczy palet towaru. Transport ładunków samolotem zapewnia gwarancje szybkiego i terminowego dostarczenia towaru. W Polsce jest większa ilość portów lotniczych niż portów morskich. Jednak transport lotniczy jest w pewnym stopniu uzależniony od warunków pogodowych.

 

Wykorzystanie międzynarodowego transportu lotniczego w przemyśle