Wycinki drzewa w Rybniku

 

Wycinka odbywa się w każdym lesie i w każdym nadleśnictwie. Trzeba ją robić, ponieważ drzew wciąż przybywa, a to jest naturalna selekcja. Dokonują ją doświadczeni pilarze i inni ludzie zatrudnienie w lesie. Trzeba jednak spełnić kilka warunków, by drzewo było gotowe do obróbki. Na początek musi być wystarczająca ilość drewna w lesie, pozwolenie od leśniczego oraz wykup asygnaty.

Wycinka i obróbka drzewa

Wycinka drzew RybnikTen dokument uprawnia nas do wycinki i wywozu drzewa z lasu. Czasami musimy poczekać kilka dni, by leśniczy mógł odbić kupkę drzewa, to znaczy zaznaczyć ją specjalna blaszką z numerem. W lesie czeka nas wiele atrakcji, tam spacerujemy z rodziną, chodzimy na grzyby czy zbieramy jagody. Widzimy wówczas kupki drewna ustawione przy drodze i zastanawiamy się do czego to służy. Wycinać można większe drzewa, lecz również tak zwana gałęziówkę czyli mniejsze gałązki. Wycinka drzew Rybnik to czynności, które trzeba okresowo wykonywać, by uzyskać równowagę i odpowiednie proporcje w lasach. Pilarz lub osoba zatrudniona w lesie spędza całe godziny, ustawiając kupki drewna. Nieraz muszą przejść kilka kilometrów, zanim ułożą i przygotują drzewo. Od rana do późnych godzin wieczornych, aż zrobi się szaro lub ciemno. Pracują za pomocą piły elektrycznej, a przemieszczać się mogą na zręby samochodem osobowym. Klienci mogą pytać leśniczego czy jest możliwość wykupu drzewa.

Ich cena zależy od jego rodzaju i ilości metrów sześciennych. Sosna wyceniana jest po pięćdziesiąt złotych za jeden metr. To dobra cena, a będziemy pewni, ze ogrzejemy tym drewnem nasze domy. W okresie jesienno zimowym warto udać się do leśnictwa i bezpośrednio z lasu kupić wycięte, przygotowane drewno. Współpraca z pracownikami lasu jest bardzo owocna. Warto wybrać się do leśniczego.