W banku muzyki znajdziemy muzykę do prezentacji

Witamy na stronie!

W banku muzyki znajdziemy muzykę do prezentacji

10 czerwca, 2016 Usługi 0
muzyka do prezentacji

W wielu prezentacjach multimedialnych, spotach reklamowych (zarówno w filmach, jak i reklamach radiowych) czy filmach edukacyjnych pojawiają się dźwięki oraz całe utwory muzyczne. Twórcy nie mogą tutaj jednak wykorzystywać dowolnych ścieżek dźwiękowych ze swojej prywatnej kolekcji albumów.

Muzyka do prezentacji może być rozpowszechniana

muzyka do prezentacjiMuzyka do reklamy wymaga posiadania licencji jej twórcy (osoby mającej do danego utworu czy ścieżki dźwiękowej prawa autorskie). Dlatego twórcy sięgają do specjalnych baz, które pozwalają wykupić pojedyncze dźwięki lub całe muzyczne ścieżki do celów komercyjnych. Takie bazy określane są terminem bank muzyki. Jest to baza, która pozwala na przeglądanie dźwięków i utworów zgromadzonych w różnych kategoriach, ich przesłuchiwanie oraz zakup. Zakup Royalty Music polega na uiszczeniu opłaty licencyjnej. Opłata ta ma charakter jednorazowy. Zakupione dźwięki lub utwory można wykorzystać do produkcji prywatnych oraz komercyjnych. Muzyka do prezentacji czy reklamy zakupiona w banku muzyki może być rozpowszechniana. Oznacza to, że spot z taką ścieżką dźwiękową może trafić do radia, telewizji czy Internetu. Jednorazowa licencja daje prawo do użytku prywatnego oraz wykorzystania w mediach masowych i wszelkiego typu środkach przekazu. Licencja Royal Free pozwala legalnie wykorzystywać zakupione dźwięki dowolną ilość razy i nie ponosić za to żadnych dodatkowych kosztów.

Każdy dobry bank muzyki to baza różnorodnych podkładów muzycznych wyróżniających się najwyższą, profesjonalną jakością, dzięki czemu staną się one atrakcyjnym elementem tworzonego spotu czy innej produkcji.