Zawsze można popracować nad angielskim!

W dzisiejszych czasach zwykło się mówić, że znajomość języka angielskiego wśród ludzi, wśród Polaków, jest powszechna. Jednak nie jest to tak do końca prawda. Oczywiście, nauka języka angielskiego w dzisiejszych czasach jest praktycznie rzecz biorąc obowiązkowa. Jednak wcale nie oznacza to, że wszyscy Polacy przykładają się do tej nauki. Bardzo często bywa wręcz zupełnie odwrotnie. Dlatego ludzie, którzy perfekcyjnie lub chociaż komunikatywnie znają język angielski nadal są bardzo cenieni na rynku pracy.

Popraw swój angielski!

angielski w angliiNa szczęście, gdy już ma się jakie takie podstawy angielskiego, gdy już się jej jakoś osłuchanym z językiem – bardzo łatwo jest popracować nad tym, by poprawić swój poziom znajomości angielskiego. Zawsze to dużo prostsze niż nauka języka od podstaw, prawda? No, przynajmniej ja wyszłam z takiego założenia i dlatego uznałam, że co mi szkodzi. A przydałoby się mówić perfekcyjnie w jakimś obcym języku. W końcu znajomość języka obcego to wartość, która może tylko zaprocentować. Dlatego właśnie zdecydowałam się na to, by spróbować poprawić swój angielski w Anglii. Bo gdzie, jeżeli nie tam? W kraju królowej Elżbiety, Big Bena i czerwonych autobusów powinno mi to pójść najłatwiej i najszybciej, prawda? Tak właśnie myślałam, gdy szukałam firmy, która organizuje takie wyjazdy. I wiecie co? Miałam całkowitą rację. W ogóle nie żałuję decyzji, którą podjęłam. A czas spędzony w Anglii sprawił nie tylko, że mówię lepiej, płynniej i swobodniej, ale również pozwolił mi poznać bliżej angielską kulturę i wspaniałych ludzi.

Warto stawiać na siebie i własny rozwój. Nie warto natomiast stać w miejscu i uważać, że jeżeli raz się już nabyło jakąś umiejętność – to ma się ją daną raz na całe życie. W końcu nie od dziś wiadomo, że kto się nie rozwija, ten się cofa.