Zabezpieczanie budynków przed inwazją gryzoni

Gryzonie lubią przebywać w różnych miejscach: domach jednorodzinnych, na strychach, w piwnicach, w halach magazynowych. Znajdują się również w zakładach przemysłowych, sklepach, na ulicach i nie tylko. Najczęściej spotykane są myszy oraz szczury.

Trutki i pułapki na myszy oraz szczury

Deratyzacja KatowiceNajlepiej zapobiegać inwazji, przeprowadzając skuteczną deratyzację. Deratyzacja może być też przeprowadzona wtedy, kiedy gryzonie zostaną zauważone. Wtedy jak najszybciej należy je wytępić, zanim się rozmnożą (a robią to naprawdę szybko). Szczególnie w okresie późnego lata i początku jesieni gryzonie szukają dla siebie nowych miejsc. Jeśli chodzi o szczury, lubią one tereny wilgotne (np. piwnice, budynki hodowlane dla zwierząt gospodarskich). Z kolei myszy uwielbiają siedliska suche jak np. strychy. Deratyzacja Katowice polega na zwalczaniu gryzoni za pomocą różnych środków. Wykorzystuje się tutaj zarówno środki fizyczne jak i chemiczne, biologiczne. Zdecydowanie najczęściej stosuje się zatruty pokarm lub specjalne pułapki. Pułapki na myszy są niewielkie. Z kolei pułapki na szczury są znacznie większe i mają postać klatek. Można stosować obie metody jednocześnie – zarówno zatruty pokarm jak i pułapki. Trzeba jednak liczyć się z tym, że gryzonie nie znikną od razu po rozsypaniu w niektórych miejscach zatrutego pokarmu. Trucizna działa w organizmie gryzonia powoli. Najpierw musi on zjeść odpowiednią ilość trutki, następnie zacząć ją trawić.

Wtedy dochodzi do skrwawienia przewodu pokarmowego gryzonia (mysz lub szczur wykrwawiają się wewnętrznie). Potem martwe gryzonie znajdowane są w różnych miejscach. Nie należy stosować przez cały czas tej samej trutki. Aby zabezpieczyć się przez gryzoniami, warto wokół budynków umieszczać specjalne stacje deratyzacyjne. Zwalczają one zarówno myszy jak i szczury.