Dom opieki i przedstawienie

W naszym liceum bardzo często się coś działo. Każdy z uczniów był zaangażowany społecznie. Ja bardzo często byłam wolontariuszką i odwiedzałam różne miejsca. Jednak stwierdziłam, że powinnam zaangażować więcej osób.

Przedstawienie w domu opieki

dom opiekiPewnego dnia rozmawiałam z naszą nauczycielką muzyki i chciałam zorganizować przedstawienie dla osób starszych. Dom opieki był miejscem w którym ludzie czuli się bardzo samotni. W końcu dostałam zgodę i zaczęliśmy szukać chętnych osób. Na początku nie było większego echa. Jednak namówiłam swoje przyjaciółki i mieliśmy już pierwsze chętne. Za nimi przyszło jeszcze pięciu chłopaków i mieliśmy cały skład. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na przedstawienie o drzewie mądrości do którego przychodziło bardzo dużo ludzi prosząc o poradę. W Gdańsku zawsze było wiele organizacji, niestety często ulegały rozpadowi. Nasze próby trwały codziennie po szkole. Po dwóch miesiącach odwiedziliśmy pierwszy dom seniora. Czekał na nas poczęstunek w postaci kawy i dobrego ciasta. Efekt był niesamowity. Każdy senior bardzo ucieszył się na taką formę rozrywki. Województwo pomorskie wysłało do nas nawet pewną redakcję, która chciała z nami wywiadu. To rozsławiło naszą szkołę. Również w planach mieliśmy jeszcze pięć innych domów. Każdy chciał nas zobaczyć. Częste akcje organizowaliśmy dla domów dziecka.

Tam byliśmy zawsze miło przyjmowali. Nasz dyrektor zawsze sponsorował autokar. Także inni uczniowie chcieli się do nas przyłączyć. Poziom był bardzo wysoki, a my przyjmowaliśmy dosłownie wszystkich.