Ulga dla oczu

Jeśli jesteś jedną z osób, które mają wrażliwe oczy przekonaj się, że możesz pozbyć się swojego problemu. Gdy czujesz, że Twoje oczy pieką, łzawią lub są nadwrażliwe możesz sięgnąć po odpowiedni preparat, który sprawi, że poczujesz ulgę.

Gdy pieką oczy…

łagodzące krople do oczuWyżej wymienione objawy dotyczą ok. 60% osób w wieku 25-75 lat, zazwyczaj czesciej związane są z podeszłym wiekiem. Jeśli często odczuwasz któreś z nich, nie czekaj, tylko już dziś udaj się do apteki po łagodzące krople do oczu. Obecnie na rynku dostępna jest cała gama najróżniejszych preparatów, dlatego każdy znajdzie odpowiedni dla siebie. Wiadomo, że powinien nas oczywiście obejrzeć lekarz, ale apteki oferują mnóstwo kropli do oczu dostępnych bez recepty, więc wizyta u doktora może być tylko rozwiązaniem ostatecznym. Dostępne na rynku preparaty mają bardzo zróżnicowany skład, na przykład wyciąg ze świetlika lekarskiego, czy luteina. Oferowane są one w formie tabletek bądź kropli, dla osób dorosłych bądź dla dzieci. Z reguły preparaty do oczu w kapsułkach wykazują silniejsze działanie, jednak użycie kropli daje działanie natychmiastowe, dzięki czemu od razu odczujemy ulgę. Nawilżają one śluzówkę i zapewniają ulgę dla oka.  Głównymi wskazaniami do stosowania łagodzących środków do oczu są przekrwienie, obrzęk, łzawienie oraz wszelkie podrażnienia spowodowane przez dym, szkła kontaktowe czy kurz. Przeciwwskazaniami do stosowania tych preparatów są zróżnicowane w zależności od preparatu, jednak najczęściej są to ciąża i karmienie piersią oraz niektore choroby oczu. 

Jeśli więc masz problem ze zmęczonymi, przekrwionymi i bolącymi oczami nie czekaj dłużej tylko biegnij do apteki po jeden ze środków łagodzących. Sprawisz sobie w ten sposób ulgę bez konieczności wizyty u lekarza.