Aktywny wypoczynek zimą – narty w Zieleńcu

Każdego roku mnóstwo pojawia się informacji oraz opinii na przykład psychologów dziecięcych o tym , iż aktywny wypoczynek jest najlepszą z możliwych form wypoczynku.

Narty w Zieleńcu – pomysł na ferie w górach

narty zieleniecCzas spędzony na przykład na nauce jazdy na nartach nie tylko jest czasem spędzonym aktywnie i na sportowo ale także pozwala i dziecku i rodzicom zapomnieć o problemach dnia codziennego, oderwać się od problemów a nawet nauczyć czegoś nowego, To bardzo ważne również dlatego, iż polskie społeczeństwo coraz bardziej zaczyna upodabniać się stylem życia do Amerykanów czyli siedzenia godzinami przed telewizorem oraz spożywania szybkiego o tłustego jedzenia. Wiadomo, iż w czasie roku szkolnego kiedy i dzieci i rodzice zajęci są swoimi sprawami nie ma czasu na wyjazdy czy aktywny wypoczynek, dlatego też tak ważne jest aby chociażby te kilka dni spędzić z dala od domu na aktywnym wypoczynku na przykład w szkółce narciarskiej. Jak podkreślają psychologowie to nie tylko czas spędzony zdrowo ale także czas kiedy rodzice i dzieci mogą się bardzo do siebie zbliżyć. ,,Polecam zwłaszcza wyjazdy na narty Zieleniec albo snowboard, sam z dziećmi co roku wyjeżdżam na narty do Zieleńca. To naprawdę wyjątkowy czas bo wszyscy zapominamy o problemach, szkole i pracy oraz tym wszystkim co jest do zrobienia w najbliższej przyszłości.” – przyznaje jeden z psychologów dziecięcych.

Podsumowując, aktywne spędzanie ferii jest nie tylko zdrowe dla ciała i ducha ale to także świetny sposób na zadbanie o rodzinne relacje. Warto poświęcić zatem dwa tygodnie w roku na zadbanie o zdrowie nasze i naszych dzieci o o poprawę relacji, co z pewnością przełoży się na czas po powrocie z wyjazdu.