Trening indywidualny a walka z nadwagą

Od wielu lat zmagam się z nadwagą. Próbowałam różnych metod, najpierw były głodówki, jednak gdy pierwszy raz zemdlałam poszłam po rozum do głowy i zapisałam się do dietetyka. Jednak przy moim trybie życia nie ma szans na odważanie żywności i stanie przy garnkach, aby codziennie ugotować inny obiad.

Trening indywidualny zapewni tylko dobra siłownia

Trening indywidualnyW związku z tym w diecie wytrzymywałam najwyżej miesiąc i znowu wracałam do kupowania gotowej żywności. W związku z czym zamiast pożądanego efektu uzyskiwałam tylko efekt jojo. Kolejnym pomysłem były różnego rodzaju odchudzające suplementy diety i herbatki. Jednak i one nie przynosiły żadnych skutków. W końcu przeglądając jedną z gazet, zauważyłam ofertę jednej z siłowni proponującej trening indywidualny. Pomyślałam, że to całkiem dobry pomysł. Nie mam pojęcia o ćwiczeniach fizycznych, a jako osoba, która nigdy nie była na siłowni nie wiedziałabym nawet jak obsługiwać znajdujący się tam sprzęt. Do tego trener osobisty dopilnowałby abym poprawnie wykonywała wszystkie ćwiczenia. Przynajmniej nie nabawiłabym się kontuzji. Na szczęście treningi personalne w Warszawie są dość powszechne dzięki czemu mogłam wybrać osobę najdogodniejszą dla mnie, która miałaby na tyle czasu, aby dostosować się do mojego grafiku. Pomysł okazał się bardzo dobry, a co najważniejsze skuteczny.

Waga z tygodnia na tydzień szła w dół, a moje samopoczucie było coraz lepsze. Sport stał się moim zdrowym hobby, a dziś nie wyobrażam sobie dnia bez ćwiczeń. Wiele miesięczna współpraca z moim trenerem, świetnie przygotowała mnie na czas, w którym zaczęłam ćwiczyć samodzielnie.