Szkoła językowa- czy Bydgoszczanie z niej korzystają?

Rynek języków obcych jest jednym z najlepiej rozwijających się branż ostatnich lat. Kolejne szkoły językowe pojawiają się coraz częściej.

Szkoła językowa w Bydgoszczy ma wielu chętnych

szkoła językowaJest to oczywiście spowodowane coraz większymi wymaganiami ze strony pracodawców a właściwie rynku, który powoduję, iż musimy być przygotowani do pracy nie tylko w języku polskim ale także np w języku angielskim czy innym. Jednym z miast gdzie szkół językowych przypada najwięcej na jednego mieszkańca jest Bydgoszczy, dlatego te,z postanowiliśmy sprawdzić czy nowopowstałym szkołom to się jeszcze opłaca i czy rzeczywiście rynek potrzebuje ich aż tak dużo. Jak się dowiedzieliśmy, w trakcie rozmów z przedstawicielami kilku z bydgoskich szkół językowych, zapotrzebowanie jest naprawdę tak duże, iż od kilku lat szkoły językowe powstają a nie doszło do zamknięcia ani jednej z nich. Nie można się do końca tej sytuacji też dziwić, gdyż to właśnie w Bydgoszczy swoje siedziby ma kilka dużych firm stale i wyłącznie współpracujących z zagranicą, u których znajomość języka obcego jest podstawowym kryterium przyjęcia do pracy. Poza nauką angielskiego coraz większym zainteresowaniem cieszy się wśród Bydgoszczan nauka francuskiego czy rosyjskiego. Jak przyznaje również przedstawiciel szkoła językowa-bydgoszcz obcych, pojawia się coraz więcej chętnych do nauki języka chińskiego, jednakże jest to jeszcze rzadko oferowany kurs.

Na spore zainteresowanie Bydgoszczan kursami językowymi wpływa również fakt bliskiego sąsiedztwa Torunia – miasta w którym podjąć pracę może również wiele osób znających języki obce.