Stół z białym obrusem na święta

Witamy na stronie!

Stół z białym obrusem na święta

Marzec 13, 2019 Wyposażenie wnętrz 0

Co roku organizowałam w swoim domu święta Wielkanocne. Miałam liczną rodzinę i chciałam, żeby wszyscy spotkali się przy jednym stole. Moje małe wnuki robiły dużo hałasu i bałaganu, ale to było urocze. Kochałam wszystkich swoich członków rodziny.

Wybór obrusu plamoodpornego dobrym rozwiązaniem

obrus plamoodporny białyCo roku miałam ten sam dylemat a chodziło o obrus. Zawsze na święta miałam stół przykryty białym obrusem, który po wszystkim nadawał się tylko do wyrzucenia. Dzieciaki rozlewały soki, obrus zawsze był tak poplamiony, że nie byłam w stanie doprać go nawet za pomocą najlepszych środków. W tym roku musiałam coś zmienić, bo nie chciałam co święta kupować nowego obrusu na stół. Wybrałam się do swojego ulubionego sklepu i poprosiłam ekspedientkę o pomoc. Liczyłam, że doradzi mi jaki obrus wybrać. Ekspedientka bez zastanowienia powiedziała mi, żebym kupiła obrus plamoodporny biały, ponieważ było to idealne rozwiązanie. Dopytałam jak to wygląda z tymi plamami, bo nigdy wcześniej takiego obrusu nie miałam. Ekspedientka wszystko mi wyjaśniła i potwierdziła, że od kilku lat ma jeden obrus w święta, który cały czas wygląda jak nowy a też ma wnuki, które wszystko wylewają na stole. Wiedziałam już, że kupno obrusu plamoodpornego jest najrozsądniejszym pomysłem. Najstarszej córce pochwaliłam się nowo zakupionym obrusem a ona była pod wrażeniem. Przy małych dzieciak to był idealny pomysł, dlatego ona także postanowiła u siebie takiego obrusu poszukać. Byłam gotowa na święta z rodziną.

To były kolejne wspólne święta, które spędziłam cudownie. Obrus oczywiście był cały pobrudzony, jednak udało mi się go skutecznie wyprać i po plamach nie było ani śladu. Zdecydowałam, że tylko takie obrusy będę kładła na stole, bo to praktyczne i wygodne rozwiązanie.