Stawiano hale do poboru mleka

Szukając pracy musiałem liczyć z się z pewnymi barierami. Pierwszą z nich była lokalizacja. Od lat mieszkałem na wsi i prowadziłem tam gospodarstwo domowe. Nie mogłem przeprowadzić się nagle do innego miasta, ponieważ to oznaczało zbyt dużą odległość.

Miałem montować specjalne hale 

nowoczesne hale udojoweMoje życie zawodowe było ściśle uwarunkowane. Kilka lat temu gdy firma transportowa w której pracowałem upadła zmuszony byłem na szukanie czegoś innego. Wiedziałem, że z tym na pewno będą problemy dlatego miałem odłożone pewne oszczędności, które miały pozwolić mi na przetrwanie trudnego okresu. W końcu natrafiłem na miejsce, które prowadziło nowoczesne hale udojowe. Potrzebowali kogoś do pomocy przy montażu. Takie stawianie hali udojowej było czasami oceniane pod kątem szybkości stawiania. Każdy hodowca bydła chciał mieć halę gotową do wprowadzanie zwierząt, dlatego producenci musieli liczyć się z czasem wykonywanych czynności. Nowoczesne hale charakteryzowały się sporą popularnością dlatego firma dobrze funkcjonowała i cały czas się rozwijała. Uznałem, że to właśnie tam złożę swoje cv. Okazało się, że rozmowę kwalifikacyjną przeszedłem bez zarzutów i zostałem zaproszony na dzień próbny. Tam miałem kontakt z różnymi osobami, które pokazywały mi czynności związane z montażem. Stanowisko bardzo mi się spodobało, ponieważ nie było związane ze staniem w jednym miejscu. Mogłem tam wykonywać różnego rodzaju czynności.

Oczywiście na samym początku wszystko odbywało się za pomocą wsparcia bardziej doświadczonych kolegów. Atmosfera według mnie była przyjazna i nie bałem się pytać o coś gdy dana sytuacja dla nie bywała niejasna. Montaż hal udojowych wymagał pewnych umiejętności, a ja musiałem jeszcze przejść przez długą szkołę. Na szczęście byłem nastawiony pozytywnie.