Sprawne zakładanie spółek we Wrocławiu

Witamy na stronie!

Sprawne zakładanie spółek we Wrocławiu

Maj 29, 2018 Biznes 0

Wiele osób decyduje się na przekształcenie swojej firmy w spółkę. Najbardziej popularna formą jest ograniczona odpowiedzialność jej członków. Co to tak naprawdę oznacza i jakie są z tego korzyści dla przedsiębiorcy? Warto zastanowić się nad tym, kiedy faktycznie decydować się na zmiany w swoim własnym biznesie.

Kiedy warto założyć spółkę?

zakładanie spółek wrocławFaktem jest, że prowadzenie własnej działalności daje pewnego rodzaju poczucie bezpieczeństwa. Nie musimy pracować dla kogoś, sami sobie jesteśmy szefem i zarabiamy dla siebie. Każdego dnia powstaje jakaś nowa firma. Często są to działalności jednoosobowe. Coraz częściej zdarza się jednak tak, że dana firma zostaje przekształcona w spółkę. Taka zmiana wiele za sobą niesie. Nie chodzi oczywiście o to, że nazwa będzie posiadała inne zakończenie. Zakładanie spółek Wrocław należy najpierw dobrze przemyśleć. Najważniejsze jest to, jakim rodzajem spółki ma być nasza firma. Najbardziej popularne są spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Poza nimi możemy spotkać także spółki cywilne, jawne, komandytowe, agencyjne czy partnerskie. Jednak spółka z o.o daje dużo większe bezpieczeństwo dla jej założycieli. Przede wszystkim chroni ich prywatny majątek. Jeśli okazałoby się, że firma przynosi straty i trzeba będzie spłacać jakieś zaległości, będzie można tego dokonać jedynie ze środków zgromadzonych na koncie firmowym. Nie ma tutaj obawy o to, że stracimy dom, samochód czy własne oszczędności. W dużej mierze to właśnie ten zapis sprawia, że najczęstszą formą spółek są właśnie te, które mają ograniczona odpowiedzialność.

Jeśli chcemy założyć spółkę, możemy to zrobić samodzielnie. Jednak czasem warto zaprosić do takiej współpracy jakąś zaufaną osobę. Założenie spółki wiąże się również z posiadaniem kapitału początkowego, który powinien być nie mniejszy niż pięć tysięcy złotych. Warto rozważyć przekształcenie firmy w spółkę z o.o, która chroni prywatną własność jej założyciela.