Scrum dla każdego

Witamy na stronie!

Scrum dla każdego

Listopad 29, 2017 Biznes 0

Scrum w naszej firmie wdrożyliśmy dopiero kilka miesięcy temu, a już widzieliśmy tego bardzo duże efekty. Stwierdziliśmy, że potrzebujemy jeszcze nie dość, że przeszkolić jedną osobę, która będzie project managerem, ale także pozostałych pracowników, którzy będą pracowali w grupie.

Scrum i Agile

scrum retrospekcjaJest trochę do nauki, gdyż Scrum i Agile to zupełnie odmienne podejście do prowadzenia różnorodnych projektów. W większości przypadków z tego, co obserwujemy konkurencyjne firmy, to one już od dawna wdrożyły takie rozwiązania do siebie, co przyczyniło się do wzrostu efektywności przeprowadzonych prac. Scrum i Agile polega na tym, aby rozbijać wszelkie projekty na części oraz oddawać je do akceptacji klientów. Scrum retrospekcja jednak to potrzeba ciągłego dokształcania się, dlatego warto nabywać specjalistyczną wiedzę na przykład poprzez okresowe i systematyczne przechodzenie niezbędnych szkoleń prowadzonych przez specjalistów. W większości przypadków scrum sprawdza się świetnie. Bardzo często taka metodologia wykorzystywana jest w agencjach internetowych biorących udział przy ciekawych projektach z klientami. W naszej firmie skupiliśmy się na tym, aby prowadzony przez nas sklep internetowy był jak najbardziej przyjazny dla klientów. A wiadomo, trzeba zadbać o odpowiednią współpracę między grafikami działem wykonawczym, a Scrum Master na pewno będzie osobą, która będzie to spinać w całość.

Scrum jest więc coraz bardziej rozwijającą się dziedziną, która na pewno z roku na rok będzie jeszcze częściej wykorzystywana w wielu firmach. Dzięki temu, że wraz z zainteresowaniem rośnie liczba placówek, gdzie można się dokształcić w tej dziedzinie. Scrum na pewno odnajdzie się przy tych bardziej angażujących projektach, które wymagają większej ilości pracy.