Salon fryzjerski dla mężczyzn

Aktualnie wiele uwagi poświęca się na pielęgnowanie swojego ciała i dbania o urodę. Dbanie o siebie nie jest już jedynie domeną kobiet. Bowiem coraz więcej mężczyzn również chce czuć się dobrze i atrakcyjnie. Dziś nikogo to już nie dziwi.

Profesjonalne wyposażenie barbera

fotel fryzjerski barberskiOkoło dekadę temu w wielu polskich miastach zaczęły pojawiać się pierwsze barber shopy. Ciekawie wyglądające witryny przykuwały wzrok niejednego przechodnia. Choć miejsca te dla wielu wydawały się niezwykłe i bardzo nowoczesne. Zawód barbera jest można by powiedzieć stary jak świat. Barber shop to inaczej męski fryzjer, który specjalizuje się jedynie w pielęgnacji i strzyżeniu mężczyzn. Oprócz modelowania fryzur może również zająć się pielęgnacją i strzyżeniem męskiego zarostu. Wystrój wnętrza w niczym nie przypomina nowoczesnych salonów fryzjerskich. W salonach dla panów nawiązuje się do surowego stylu i wiele elementów wykonanych jest z metalu i drewna. Oczywiście bardzo ważne są również akcesoria i meble, które dopełniają całość. Jednym z najważniejszych elementów jest fotel fryzjerski barberski. Często wykonany z materiału imitującego skórę, łatwy w czyszczeniu i bardzo wygodny. Musi być również funkcjonalny, bo barber musi mieć dostęp również do brody klienta. Fotele muszą podkreślać charakter danego miejsca. Fotel ma często regulowane podnóżki oraz komfortowe i miękkie siedzisko. Dostępne są modele w bardziej tradycyjnym stylu retro oraz bardziej nowoczesne. Fotele mają swoją cenę, jednak brak ich w salonie jest niedopuszczalny.

Salony barberskie są bardzo popularne w wielu miastach. Wystrój odgrywa z pewnością kluczową rolę i podkreśla wyjątkowość danego miejsca. Jest to strefa relaksu dla panów, którzy mogą dbać o swój wygląd w męskim towarzystwie. Tylko mężczyzna jest w stanie zrozumieć potrzeby pielęgnacyjne drugiego mężczyzny.

Salon fryzjerski dla mężczyzn