Różnorodny świat mebli

Niewątpliwie jedną z niewielu dziedzin życia, kiedy chcemy się różnić od innych, jest wystrój własnego domu lub mieszkania. Każdy chce, aby odcisnąć nań swoje piętno, wyrazić siebie, zrealizować swoje marzenia w tym obszarze. Dlatego, wchodząc w posiadanie własnego kąta, mnóstwo czasu poświęcamy na jego wyposażenie.

Jakie meble wybieramy?

polecane meble indyjskieOczywiście podstawą wyboru mebli  są możliwości finansowe. Przy skromniejszych zasobach wybieramy pośród standardowych marek funkcjonujących na rynku meblarskim. Korzystając z własnej inwencji twórczej, można i tutaj dokonać ciekawych wyborów, połączeń i urządzić przytulne mieszkanko. Jednak tym, którzy nie mają ograniczeń finansowych są polecane meble indyjskie. Przede wszystkim są one wykonane z wysokogatunkowego, orientalnego drewna, najczęściej w małych manufakturach. Mają urozmaicony design, mogący zaspokoić najwybredniejsze gusty. Skala wzornictwa jest bardzo szeroka. Od bardzo prostych, surowych sprzętów, których jedynym elementem dekoracyjnym jest struktura drewna, do bogato malowanych, inkrustowanych i intarsjowanych skrzyń, komódek, kredensów itp. Przeglądając katalogi mebli indyjskich można zauważyć, że nie ma tutaj mebli wysokich, tzn. regałów, czy bibliotek sięgających niemal do sufitu. Zwraca również uwagę minimalne wykorzystywanie szkła. Jest natomiast dużo, komód, niskich kredensów, stołów i stolików różnej wysokości, skrzyń i szafek. Meble te pochodzą z różnych rejonów Indii i w wielu przypadkach mają odciśnięte „piętno” danego regionu.

Jest wiele sklepów tradycyjnych, a także internetowych, które oferują meble indyjskie w dużym wyborze. Niektóre z nich deklarują możliwość przyjęcia zlecenia wykonania takich mebli na podany przez klienta wymiar. Oczywiście klienta musi się liczyć z dłuższym terminem oczekiwania, ale  zakupi mebel z wybranego drewna w zadanych wymiarach