Rower elektryczny jak działa?

rower elektryczny

Rower elektryczny to nowy wymysł ludzi odpowiedzialnych za marketing firm rowerowych. Wiadomo, że po pewnym czasie należy wprowadzić coś świeżego do firmy. Takim pomysłem widać był właśnie rower elektryczny. Jak to w ogóle działa?

Rower elektryczny tajniki działania

rower elektrycznyDo tylnego koła doprowadzony jest napęd z silnika, który może być przymocowany do ramy albo do bagażnika. Iii to w sumie wszystko. Silnik elektryczny jak działa, tłumaczyć nie będę, ponieważ jest zbyt skomplikowany proces. Działają tam siły elektromagnetyczne, wirnik w silniku itd. Silnik nie ma dużej mocy, ponieważ musi wystarczyć na jakiś tam czas jazdy, a lepiej jechać wolno ale dalej, niż krótko, ale szybciej, bo później i tak musielibyśmy dojechać resztę drogi. Co więcej, rower elektryczny focus, mają akumulatory, które podczas takiej jazdy marnują energię. W dużych odpowiednikach takich rowerów, jak choćby samochody elektryczne energię odzyskuje się z hamowania, jednak tutaj, energię możemy wytworzyć właśnie kręcąc pedałami. Przekładania jest najczęściej tak zrobiona, żeby nie było czuć większego oporu, a żeby baterie się ładowały. Praca silnika jaki montuje się w rowery elektryczne nie ma wysokiej kultury pracy, nie ma dużych akumulatorów ani zaskakującego momentu obrotowego, ponieważ silnik jest mały ale także akumulator jest mały. Wszystko to powinno być małe, żeby właśnie masa własna tegoż roweru nie była przesadzona.

Wszystko to jest bardzo skomplikowane, dla mnie jednak nie ma to większego sensu, ale nie mnie to oceniać, czy powinno być to produkowane, czy nie.

Rower elektryczny jak działa?