Proces wydobycia Bitcoinów

Witamy na stronie!

Proces wydobycia Bitcoinów

Styczeń 24, 2019 Finanse 0

Bitcoin jest pierwszą kryptowalutą, która niejako przetarła szlaki. Opiera się ona na rewolucyjnej technologii, którą jest blockchain znany jako łańcuch bloków. Już teraz korzystają z niego niektóre instrumenty finansowe. Sam Bitcoin jest poniekąd wirtualną walutą, która pierwotnie miała służyć do zawierania transakcji poza centralnym systemem bankowym.

Jak wygląda czynność kopania kryptowalut

kopanie bitcoinTokeny można nabyć w dwojaki sposób. Jednym z nich jest ich kupno za pośrednictwem specjalistycznych stron internetowych na których tradycyjne środki płatnicze mogą być wymieniane na kryptowaluty. Handel może również odbywać się pomiędzy samymi kryptowalutami. Użytkownik może bowiem wymieniać jedną na inną po aktualnym kursie. Drugą metodą jest wydobycie znane również jako kopanie bitcoin. Proces ten zachodzi przy wykorzystaniu sprzętu użytkownika a raczej jego mocy obliczeniowej dzięki której mogą być rozwiązywane zadania matematyczne mające na celu potwierdzenie transakcji zachodzących w sieci. Urządzenia wykorzystywane w tym celu zwane są koparkami. W ich skład wchodzi często kilka a nawet kilkanaście wysokowydajnych kart graficznych, które połączone są ze sobą. Ważnym elementem koparki jest również płyta główna, która spaja całe urządzenie w jedną całość. Oprócz tego w koparce znaleźć można podzespoły znane z komputerów takie jak chociażby: procesor, pamięć RAM, dysk twardy czy zasilacz.

Są one jednak mniej istotne i dla wydajności całej koparki nie muszą być z najwyższej półki tak jak karty graficzne. Wyjątkiem jest zasilacz, który musi zapewnić nieprzerwaną pracę przez cały okres wydobycia czyli non stop. W trakcie wydobycia wydzielane są duże ilości ciepła, które muszą być odprowadzane do otoczenia. W tym celu same karty graficzne umieszczane są na specjalnych stelażach składających się z profili aluminiowych. Swobodny dostęp powietrza zwiększa wydajność całego urządzenia.