Pomieszczenia wyłożone pianką akustyczną

pianka akustyczna

W jakich pomieszczeniach można wykorzystać coś takiego jak pianka akustyczna? Czy ma sens wykorzystywania jej do dom lub mieszkania? Czy jest to jednak pomysł, który nie ma sensu? Spróbujmy więc odpowiedzieć na to.

Jaki cel ma stosowanie pianki akustycznej?

pianka akustycznaWięc tak, jeżeli mieszkamy w domu jednorodzinnym to nie ma. Po co nam wygłuszanie przed czymś, czego nie ma? Nie ma to najmniejszego sensu. Jednak jeżeli mieszkamy w bloku, to blokowisko ma to do siebie, że potrafi być tam nieraz głośno, a nieraz osoby potrzebują ciszy i spokoju. W takim przypadku naprawdę ma to sens. Pianka akustyczna na ścianach, pod powiedzmy fototapetą może okazać się świetnym pomysłem. Pianka wygłuszająca jest do takich celów lepsza niż panele akustyczne, ponieważ te mają bardzo głębokie wyżłobienia, które nie są ani ładne, ani jakieś specjalnie użyteczne. Gdzie jeszcze można używać takich rozwiązań w domu? W domu być może w warsztacie. Jedak myślę, że to już jest takie mocno na siłę. Jednak gdzie można byłoby jeszcze je zastosować Mata wygłuszająca mogłaby być bardzo dobrym pomysłem, jeżeli mamy duszę artysty i lubimy pograć na instrumentach, a żeby nie uprzykrzać życia innym mieszkańcom bloku. Wiadomo, że niektórzy nie mają żadnych skrupuł i zwyczajnie grali by nawet na perkusji w bloku, nie zwracając uwagi na to, że komuś mogłoby to przeszkadzać, W takim przypadku, jeżeli lubimy grać, możemy zrobić sobie właśnie specjalny pokój, wygłuszony, w którym moglibyśmy mieć możliwość nagrania siebie, lub po prostu grania.

Nie jest to powszechne, ze względu na koszt związany z takimi pomysłami, ale również mieszkania z reguły nie są za duże, więc może być problem z pomieszczeniem tego wszystkiego w naszym mieszkaniu.

Pomieszczenia wyłożone pianką akustyczną