Poduszka przeciwodleżynowa dla chorych

Witamy na stronie!

Poduszka przeciwodleżynowa dla chorych

Listopad 9, 2017 Zdrowie 0

Osoby siedzące długo na wózku inwalidzkim, zmagają się z problemem odleżyn. Obecnie technologia medyczna stara się zaradzić temu problemowi. Jednym z rozwiązań mających podnieść komfort i zmniejszyć cierpienie chorych jest poduszka przeciwodleżynowa, stosowana zarówno w profilaktyce oraz w leczeniu odleżyn.

Poduszka pneumatyczna zapobiegająca powstawaniu odleżyn

piankowa poduszka pneumatyczna przeciwodleżynowaTaka poduszka jest szczególnie polecana dla osób niepełnosprawnych, zmuszonych korzystać z wózka inwalidzkiego przez dłuższy czas.  Znacznie zmniejsza ryzyko powstania uciążliwych odleżyn. Zapewnia komfort  użytkowania wózka inwalidzkiego. Dzięki poduszce, możliwe jest równomierne rozłożenie ciężaru ciała osoby siedzącej, zmniejszając w ten sposób ryzyko powstawania odleżyn. Piankowa poduszka pneumatyczna przeciwodleżynowa dzięki swojej budowie, zapobiega także zsuwaniu się z powierzchni. Zastosowanie poduszki zapewnia prawidłowe ustawienie miednicy i kręgosłupa, co jest szczególnie ważne w profilaktyce zwyrodnień i bólów w tych okolicach. Do poduszek dodawane są pokrowce, które łatwo ściągnąć dzięki zastosowaniu zamka błyskawicznego. Pokrowce można prać w pralce. Poduszki oferowane na rynku pasują z łatwością do wszystkich wózków inwalidzkich. Możliwe jest także jej stosowanie w trakcie innych czynności siedzących np. przy biurku lub przed telewizorem.

Posiadanie poduszki przeciwodleżynowej jest bardzo często jedynym środkiem zapobiegającym powstawaniu odleżyn u chorego. Dzięki jej kształtowi, osoby niepełnosprawne korzystające przez większość dnia z wózków inwalidzkich, cieszą się większym komfortem codziennym i są mniej narażeni na powstawanie bolesnych zmian skórnych i odleżyn, które wynikają bezpośrednio z przyjmowania pozycji siedzącej przez bardzo długi czas.