Pierwsze buciki – jakie wybrać?

Witamy na stronie!

Pierwsze buciki – jakie wybrać?

Listopad 6, 2017 Zdrowie 0

Pierwsze obuwie dla malucha jest trudnym wyborem, który należy dobrze przemyśleć. Dobrze dobrane buciki powinny być nie tylko wygodne, ale również funkcjonalne i wspomagające rozwój dziecięcej stopy. Kiedy powinno się kupić pierwsze buty dla malucha i na co należy zwracać uwagę przy wyborze?

Zakup pierwszych bucików dziecięcych

pierwsze bucikiPrzy wyborze pierwszego obuwia dla naszego malucha trzeba pamiętać o kilku istotnych warunkach, które pozwolą na komfort użytkowania. Przede wszystkim należy wybrać odpowiedni moment, który nie powinien nastąpić zbyt szybko. Pierwsze buciki są dobrym rozwiązaniem dla dziecka, które rozpoczyna swoje przygody na zewnątrz. W domu nie jest to do końca polecane, ponieważ mała stópka lepiej rozwija się, gdy ma bezpośredni kontakt z podłożem. Kolejną zasadą, o której trzeba pamiętać, jest materiał wykonania. Zaleca się, aby butki wykonane były z przewiewnego materiału, który pozwoli skórze oddychać. Naturalna wkładka ograniczy pocenie się stopy, co w znacznej mierze ograniczy rozwijanie się niebezpiecznych drobnoustrojów. Pierwsze buciki powinny być produktem stabilnym, który z łatwością utrzyma stopę, a jednocześnie nie będzie ograniczać jej ruchów. Dziecko powinno poruszać się w obuwiu naturalnie, a żadne jego kroki nie powinny być krępowane. Jednym z największych dylematów, z jakimi spotykamy się przy zakupie odpowiednich butów dla malucha, jest ich rozmiar. Z racji szybkiego rośnięcia malucha należy pamiętać o tym, że stopa również rozwija się w dużym tempie. Mimo tego pod żadnym pozorem nie powinno kupować się butków na zapas, gdyż kompletnie się to nie sprawdzi. Bucik dziecka powinien być dłuższy od stopy nie więcej niż o 1 centymetr. Najlepszym rozwiązaniem będzie robienie zakupów razem z maluchem, co pozwoli na bieżące przymierzanie interesujących nas produktów. Warto pamiętać również o wadze obuwia. Butki powinny być lekkie, aby nie męczyły dziecka i nie sprawiały wrażenia ciężkich nóg.

Wybór pierwszych bucików wcale nie należy do łatwych decyzji. Zakup produktu powinien być uzależniony od wielu czynników, które mają duży wpływ na rozwój dziecięcej stopy. Dobre obuwie dla malucha powinno być przede wszystkim wygodne i przewiewne, co zapewni komfort noszenia i zapobiegnie poceniu się stópek. Ważny jest również dobór odpowiedniego rozmiaru i wagi butów, które pozwolą na wygodne chodzenie bez krępowania ruchów.