Piece na węgiel kamienny grzeją najlepiej

Wiele mówi się o różnego rodzaju ekologicznych piecach centralnego ogrzewania, w których pali się bio paliwami, gazem czy pelletem. To wszystko może i jest ekologiczne, ale prawda jest taka, że najlepiej dom ogrzeje piec na węgiel kamienny. W wielu domach piece węglowe stoją od lat, a ich moc przerobowa jest naprawdę wysoka.

Ogrzewanie węglem kamiennym jest niedrogie

węgiel kamienny workowanyPomijając niski poziom ekologiczności pieców na węgiel możemy z całą pewnością powiedzieć, że jest to najtańszy sposób ogrzewania domu. Zwłaszcza domów o dużej powierzchni, które potrzebują naprawdę sporej ilości ciepła do ogrzania wszystkich pomieszczeń. Nawet węgiel kamienny workowany wychodzi o wiele taniej, aniżeli ogrzewanie dużego domu gazem czy bio paliwami. Pomimo wielu przeciwników tego rozwiązania jest ono nadal najpopularniejsze. Kupowanie węgla kamiennego jest również pozytywne dla Naszego przemysłu węglowego. Jeśli skończy się zapotrzebowanie na to kruszywo to jednocześnie przestaną być potrzebne kopalnie. W domu ogrzewanym węglem kamiennym jest zawsze ciepło, ponieważ w piecach pali się w sezonie zimowym niemalże na okrągło. I tutaj rację mają również Ci, którzy protestują przeciwko nie ekologiczności takiego rozwiązania. Rzeczywiście jest tak, że w okresie zimowym wszystkie normy jakości powietrza są niebezpiecznie mocno przekraczane. Da się to odczuć po wyjściu na podwórko przed domem. Zanieczyszczenia powietrza trzeba eliminować, ale jeszcze długo czasu minie, zanim pozbędziemy się pieców węglowych.

Tona węgla kamiennego workowanego kosztuje niespełna tysiąc złotych. Jednak wartość energetyczna pozwala na ogrzanie nawet największych powierzchni. Węgiel kamienny cały czas jest najpopularniejszym materiałem energetycznym do pieców centralnego ogrzewania. Prędko się to nie zmieni, chociaż czas pomyśleć o bardziej ekologicznych rozwiązaniach.