Odboje w wytrzymałego drewna

Większość uszkodzeń mienia firmowego następuje z winy pracowników, którzy przez przypadek lub przez nieuwagę dokonują różnego rodzaju zniszczeń. Najczęściej uszkadzane są ściany, urządzenia, regały lub elewacja budynku.

Gdzie znajdą zastosowanie odbojnice drewniane?

odboje drewnianeNa wstępnie trzeba wyjaśnić czym są tajemnicze odboje, bo nazwa dużo nam nie mówi. Przede wszystkim jest to kawałek metalu, blachy, gumy czy tworzywa sztucznego, który ma za zadanie zabezpieczyć daną powierzchnię przed różnego rodzaju uszkodzeniami. W ten sposób są najczęściej osłaniane narożniki ścian i maszyn, regały czy rampy albo hydranty i latarnie. Odbojnicami można zabezpieczyć także regały i elewację budynku, czy nawet sufit. W sprzedaży możemy spotkać nawet kilkadziesiąt rodzajów odbojnic, które można montować do ściany, podłogi, sufitu czy bezpośrednio do do maszyny. Sposób w jaki można je przytwierdzać, jest przeważnie trwały, gdyż odbojnice są montowane na stałe. Odboje drewniane składają się z dwóch szyn ze stali nierdzewnej, pomiędzy które wkładane są od góry belki drewniane. Takie modele znajdą zastosowanie niemalże w każdej branży. Są praktyczne, bo w razie potrzeby łatwo i szybko wymienimy belki na nowe. Ponadto drewno świetnie amortyzuje uderzenia. Odboje z drewna mogą zabezpieczać ścianę przed wjechaniem w nią pojazdu, ale mogą też osłaniać regały przed uszkodzeniem konstrukcji. Wszelkiego rodzaju odbojnice przemysłowe kupimy w sklepie internetowym z różnego rodzaju zabezpieczeniami dla logistyki i produkcji.

Poza drewnianymi odbojnicami, na rynku znajdziemy także odboje wykonane ze stali nierzewnej, które mogą się znajdować poza budynkami, gumowe czy z tworzywa sztucznego. Wszystkie z nich mają określoną wytrzymałość i nadają się do określonych celów.

Odboje w wytrzymałego drewna