Nowoczesny skuter inwalidzki

Niepełnosprawni, którzy chcą zaopatrzyć się w wózek inwalidzki, mają do wyboru modele tradycyjne – napędzane siłą mięśni oraz elektryczne – zasilane akumulatorem. Wbrew obiegowym opiniom, wcale nie jest tak, że wózki elektryczne są droższe od tradycyjnych.

Trójkołowe skutery inwalidzkie

skuter elektryczny trójkołowyWiele osób niepełnosprawnych stawia na pojazdy elektryczne ponieważ są one bardzo funkcjonalne i obsługuje się je niemal intuicyjnie. Do ich prowadzenia nie potrzeba prawa jazdy ani innych dokumentów, nie jest konieczne także ich rejestrowanie. Skuterem można poruszać się po chodniku, a że są one bardzo zwrotne, to nie sprawi to problemów nawet osobie w zaawansowanym wieku. Użytkownicy skuterów elektrycznych to najczęściej osoby z przedziału wiekowego 50+, ale coraz częściej wybierają je także osoby młodsze, na przykład te, które chorują na zanik mięśni. Skuter elektryczny trójkołowy to pojazd stabilny i komfortowy. O bezpieczeństwo prowadzącego dbają nie tylko pasy, w które wyposażone są siedziska, ale przede wszystkim niezawodne, hydrauliczne hamulce tarczowe, które spisują się doskonale na każdego rodzaju nawierzchni i bez znaczenia czy jest ona sucha, czy mokra. Skutery trójkołowe zachowują lepszą zwrotność i dużo trudniej jest je wywrócić – w przeciwieństwie do pojazdów na czterech kołach. Oczywiście jest to kwestia optymalnego ustawienia środka ciężkości, a w przypadku trójkołowców, zrobiono to perfekcyjnie. Tego rodzaju pojazdy kupimy w internecie lub salonach stacjonarnych wybranych producentów.

Warto zdecydować się na zakup skutera elektrycznego, ponieważ dzięki niemu, osoba niepełnosprawna staje się mobilna i bez przeszkód może wykonywać czynności, z którymi dotychczas było im o wiele trudniej. Co ważne, tego rodzaju pojazdy, wcale nie są drogie.

Nowoczesny skuter inwalidzki