Naturalne sposoby na kolki u noworodków

Płaczące dziecko sygnalizuje swoim rodzicom, że dzieje się z nim coś złego. Wówczas opiekunowie muszą szybko reagować. Według pediatrów to właśnie kolki i problemy trawienne są najczęstszym powodem płaczu u noworodka. Bobas, który nie potrafi mówić, komunikuje się płaczem, pręży się i daje znak, że boli go brzuch. Są na szczęście skuteczne sposoby na kolki.

Antykolkowe herbatki ziołowe dla niemowlaków

sposoby na kolki u noworodkówKolka to rodzaj niegroźnego problemu z układem pokarmowym u najmłodszych, nowo narodzonych dzieci. Maluchy nie potrafią mówić, więc płaczem oznajmiają swój dyskomfort. Płaczące niemowlę daje znak, że potrzebuje pomocy. Troskliwy rodzic zna dobrze sposoby na kolki u noworodków. Jednym z nich jest podawanie kropelek antykolkowych. Są one dostępne w aptekach i nie potrzeba recepty, by je kupić. Innym, naturalnym sposobem na kolki u noworodków jest zakup i zaparzanie herbatek ziołowych. Już niektóre herbatki, np. w proszku lub granulowane, mogą być podawane od pierwszych dni życia. Łagodne produkty i suplementy na kolki zawierają delikatne, zdrowe zioła. Antykolkowe działanie ma przede wszystkim mięta, kminek, majeranek. Wiele innych ziół wspomaga układ trawienny noworodka. Kolki są równie częste u niemowląt karmionych mlekiem modyfikowanym, jak i u tych karmionych w sposób naturalny, mlekiem matki. Zamiast przejmować się kolkami, można je łatwo zlikwidować i uspokoić jednocześnie płaczące dziecko.

Do pomocy w stanach bólowych brzucha, nadają się herbatki i kropelki na kolki. U noworodków można stosować jedynie specjalne produkty, gdzie wyraźnie zaznaczono na opakowaniu, że nadają się dla najmłodszych dzieci, od pierwszych dni życia. Granulowane herbatki łatwo rozpuszczają się w wodzie i można je podawać łyżeczką, z małego kubeczka.

Naturalne sposoby na kolki u noworodków