Najlepszy czas na zakup nowych opon

Witamy na stronie!

Najlepszy czas na zakup nowych opon

25 lipca, 2019 Motoryzacja 0

O zakupie kompletu nowych opon warto pomyśleć dużo wcześniej. Można wówczas trafić na wyprzedaże. Jeśli zdecydujemy się na zakup nowych opon zimowych tuż po zimie albo pod jej koniec to zapłacimy za nie kilkaset złotych mniej. To będzie zakup, z którego skorzystamy dopiero w kolejnym sezonie zimowym, ale kupienie opon z wyprzedzeniem pozwoli sporo zaoszczędzić.

Dobre ceny opon na wyprzedażach

opony - opoleWyprzedaże to nie tylko domena sklepów z ubraniami czy supermarketów. Również producenci opon oraz hurtownie oferują znakomite ceny zaraz po zakończeniu sezonu. Zasada jest prosta. Wszystkim zależy na wyprzedaniu stanów magazynowych, żeby w kolejnym sezonie móc zaoferować jak najnowsze produkty. Dokładnie tak samo jest z oponami, które również w każdym roku wychodzą w nowych wydaniach. W sklepach internetowych przeceny i wyprzedaże zaczynają się już w połowie sezonu. Wszystkie opony – Opole sprzedawane w hurtowniach kupimy o wiele taniej tuż przy końcu sezonu. Dla użytkowników samochodów nie jest ważne to, że opony kupuje się z rocznym wyprzedzeniem. Ważniejsze jest to, że taki zakup będzie o wiele tańszy od zakupu opon tuż przed właściwym sezonem. Opony nie mają daty ważności, więc nic nie stoi na przeszkodzie, żeby założyć opony z zeszłego roku. Jeśli tylko są one odpowiednio przechowywane to nie stracą one na swojej jakości nawet jeśli przeleżą przez cały rok w garażu. Wyprzedaże opon to najlepszy czas na zakup nowiuteńkiego ogumienia.

Każdy kierowca ma swoje sprawdzone miejsca, w których zaopatruje się w artykuły motoryzacyjne. Jednak z oponami jest trochę inaczej. Warto kupić je tam, gdzie sprzedają je w dobrej cenie. Hurtownie opon i warsztaty wulkanizacyjne wraz z końcem sezonu zaczynają pozbywać się wszystkiego, co w trakcie sezonu się nie sprzedało.