Na czym polega malowanie proszkowe

O malowaniu proszkowym słyszał z pewnością każdy z nas. W końcu metoda ta wprowadzona została obecnie do niemal każdego zakładu lakierniczego. Jednak jej popularność wcale nie jest przypadkowa. Oferuje nam tak szerokie spektrum możliwości, że zdecydowanie wygrywa w zderzeniu z tradycyjnymi rozwiązaniami. Zacznijmy jednak od początku. Czym jest malowanie proszkowe?

Wybór firmy zajmującej się malowanie proszkowym

malowanie proszkowe OlsztynDo pokrycia malowanej powierzchni kolorem w metodzie tej wykorzystywana jest farba proszkowa. Jak łatwo wywnioskować, stąd właśnie wzięła się sama jej nazwa. Farba rozprowadzana jest po danej powierzchni poprzez natrysk elektrostatyczny bądź elektrokinetyczny. Do rozprowadzenia tego typu farby konieczne jest zastosowanie odpowiednich urządzeń. W przypadku malowania wykorzystującego natrysk elektrostatyczny mamy do czynienia z przyciąganiem przez powierzchnię cząsteczek farby w momencie wytworzenia pola elektrostatycznego. W przypadku malowania proszkowego nie jest konieczna obecność wody. Wszystko opiera się na wykorzystaniu odpowiednich urządzeń, które rozpylają farbę na danej powierzchni. Jakie zatem materiały mogą zostać nią pokryte. Malowanie proszkowe służy przede wszystkim do pokrywania powierzchni stalowych. Nierzadko jednak procesowi temu zostaje poddane drewno. Decydując się na wybór tej formy pokrywania powierzchni farbą musisz zwrócić szczególną uwagę na wybór zakładu zajmującego się daną usługą. Malowanie proszkowe w ostatnich latach zyskało na sporej popularności, pojawiło się więc wiele zakładów wątpliwej jakości. Jeśli interesuje Cię malowanie proszkowe Olsztyn jest miastem, w którym odnajdziesz wielu fachowców.

Malowanie proszkowe sprawdza się doskonale niemal w każdej branży. Każda z nich może wynieść z tej formy pokrywania powierzchni farbą coś dla siebie. Malowanie proszkowe jest szczególnie doceniane przez branżę motoryzacyjną. 

Na czym polega malowanie proszkowe