Moja praca czyli prowadzenie ksiąg rachunkowych

Większość dzieci nie lubi matematyki i woli przedmioty humanistyczne. Ja miałam odwrotnie. Na zajęciach z historii zwykle się nudziłam, polski też mnie nie interesował. Wolałam przedmioty ścisłe, takie jak chemia, czy fizyka. Były dla mnie ciekawsze i też miały praktyczne zastosowanie.

Profesjonalne prowadzenie ksiąg

prowadzenie ksiąg rachunkowych warszawaPoszłam do liceum do klasy o profilu matematyczno-fizycznym, a potem na studia z zakresu finansów i rachunkowości. Rozważałam też inne kierunki. Jednak samo rozwiązywanie abstrakcyjnych problemów matematycznych jakoś mało mnie pociągało. Z kolei do programowania jakoś nie miałam drygu, choć tu przynajmniej można liczyć na spore zarobki. Wiedziałam jednak, że wiele osób nie potrafi nawet PIT-ów wypełnić jak należy, nie mówiąc już o prowadzeniu księgowości dla firmy. Uznałam, że to będzie dobra ścieżka kariery. Moim głównym zadaniem obecnie jest prowadzenie ksiąg rachunkowych warszawa. Prowadzę księgowość dla kilku firm z różnych branż. To dla mnie nie ma znaczenia, czy zajmuję się firmą budowlaną, reklamową, czy handlową. Prawo jest jednakowe dla wszystkich. Różnice są wtedy kiedy ktoś wchodzi na pełną księgowość lub rozlicza się spółka prawa handlowego. Poza prowadzeniem ksiąg zajmuję się też rozliczaniem pracowników, PIT-ami, czasem przygotowuję też lub sprawdzam gotowe już umowy. Staram się, by klienci byli dobrze obsłużeni i mogli w jednym miejscu liczyć na kompleksowe usługi księgowe i pomoc w tym zakresie.

Jestem zadowolona z obranej ścieżki zawodowej. Lubię siedzieć nad papierami, wypełniać tabelki w księgach, nawet jeśli obecnie robi się to w programie komputerowym, a nie na papierowym zestawieniu. Myślę, że moim klienci też nie mają na co narzekać, skoro współpraca się dobrze układa i zdobywam nowych klientów.

Moja praca czyli prowadzenie ksiąg rachunkowych