Metody impregnacji materiałów tapicerowanych

Witamy na stronie!

Metody impregnacji materiałów tapicerowanych

4 października, 2019 Usługi 0

 

Posiadając zwierzęta lub małe dzieci każdy wie, jak utrudnione jest dbanie o czystość w swoim domu – w szczególności jeśli chodzi o tapicerkę. Jeśli chodzi o elementy tapicerowane oraz dywany bardzo ciężko jest wybawić pewne plamy oraz zabrudzenia. Wiele osób w takich przypadku decyduje się na impregnacje oraz czyszczenie przez firmy zewnętrzne.

Czym jest impregnowanie wykładzin i tapicerki?

impregnacja wykładzin WrocławZabezpieczanie przed szybki i łatwym zabrudzeniem nazywany jest impregnacją. Temu zabiegowi mogą zostać poddawane różne materiały i rzeczy. Bardzo często impregnuje się drewno, ale i elementy tapicerowane. Jeśli chodzi o tą drugą impregnację, to dzieli się ona na trzy rodzaje – fluorochemiczną, hydrofobową oraz przeciwogniową. Wpisując w wyszukiwarkę impregnacja wykładzin Wrocław lub wskazując na inne miasto bardzo łatwo można znaleźć firmy, które posiadają zwykle wszystkie metody. Fluorochemiczna metoda polega na nałożeniu środka impregnującego z fluorem, który zabezpiecza wykładzinę czy inną tapicerkę. Taki środek osłania pojedyncze nici włókna i tworzy warstwę ochronną, która jest odporna na ścieranie i ułatwia czyszczenie. Druga, czyli hydrofobowa zabezpiecza materiał w taki sposób aby żadna substancja plamiąca nie mogła wejść w głąb włókien. Ta technika działa podobnie jak poprzednia metoda, jednak nie jest najtańszym sposobem. Ostania, czyli przeciwogniowa jest specyficzną metodą, a stosowana jest zazwyczaj w miejscach publicznych, gdzie przepisy regulują zastosowanie specjalnej ochrony przeciwpożarowej. Do takich miejsc należą szkoły, przedszkola czy kina albo teatry.

Zabiegi impregnowania wykładzin i podobnych materiałów mogą przebiegać różnymi metodami. Wybór jej zależy od materiału, jaki ma zostać zabezpieczony oraz od miejsca, w którym znajduje się rzecz, która ma zostać poddana ochronie. W niektórych miejscach publicznych wykonanie takiego zabiegu jest wymagane, jednak aby zabezpieczyć swoją wykładzinę w domu przed dziećmi czy psem – warto również o niej pomyśleć.