Długotrwałe leczenie uzależnień

Ludzie żyjący szybko i intensywnie nie liczą się z konsekwencjami swoich wyborów. Wyznają zasadę carpe diem i czerpią z życia pełnymi garściami nie zważając na skutki. Często nadużywają alkoholu, narkotyków, coraz więcej czasu spędzają w kasynach i tracą poczucie czasu. 

Jak wyleczyć się z uzależnienia? 

leczenie uzależnieńNiektórzy ludzie mają predyspozycje do popadania w nałogi. Są to przede wszystkim słabe, uległe jednostki, oraz osoby pochodzące z patologicznych rodzin. Jeżeli dzieci są wychowywane przez alkoholików, to jest duża szansa, że sami nimi zostaną w przyszłości. W większości przypadków świadomość i silna wola są w stanie nas uchronić przed zatraceniem się w nałogu, ale czasem brak nam motywacji i siły, aby powiedzie  stop powoduje że nałóg nas wciąga. Leczenie uzależnień to skomplikowana i długotrwała walka z naszym ciałem i umysłem. Każde uzależnienie jest niebezpieczne, bo przejmuje nad nami kontrolę i kieruje naszym życiem i postępowaniem. Walka z uzależnieniem od alkoholu to terapia, którą się prowadzi do końca życia, ponieważ pokusa pozostaje, a tylko świadomy umysł jest w stanie się jej przeciwstawić. Niektóre uzależnienia są tak silne, że nadają się jedynie na leczenie w zamkniętym ośrodków i mogą trwać nawet kilkanaście miesięcy. Często osoby z najbliższego otoczenia stają się współuzależnione przez zachowanie i postępowanie chorej osoby. Terapia może obejmować uzależnionego oraz jego rodzinę, najczęściej jest to żona, dzieci, czy partner. Im szybciej zaczniemy terapię odwykową, tym lepiej dla pacjenta. 

Uzależnić jest się łatwo  ale walka z nałogiem, to długa i ciężka batalia, którą nie każdy wygrywa. Żadne uzależnienie nie jest dobre, bo prowadzi do skrajnych zachowań. Ważne, aby w porę sobie uświadomić, ze potrzebujemy pomocy specjalisty, który nami pokieruje.