Makieta nowoczesnej kolejki piko

Będąc w delegacji za granicą, podpatrzyłem w biurze kolegi świetną dekorację. Była to makieta nowoczesnej kolei, świetnie pasująca do biura przedstawiciela firmy produkującej nowoczesne maszyny kolejowe. Zachciałem więc sprawić sobie podobną ozdobę. gdyż idealnie prezentowała by się w moim własnym biurze w siedzibie firmy.

Nowoczesne modele lokomotyw piko

modele pikoModelarstwo było moją pasją od dawna, więc postanowiłem skorzystać z możliwości i połączyć ją z pracą. Zaplanowałem więc model makiety, pasujący wymiarami do biura tak, by zwracał na siebie uwagę, a jednocześnie nie zajmował za dużo miejsca. Dobór modeli był odrębną sprawą, gdyż tutaj potrzebne były modele o wysokiej jakości, z jak najbardziej szczegółowym odwzorowaniem oryginału. Jedynymi, które spełniały tak wysokie wymagania były modele piko, od dawna renomowane, obecnie jedne z najbardziej szczegółowych i dokładnych modeli kolejek na rynku. Oprócz wspomnianej dokładności, producent ten miał również imponujący wybór najróżniejszych modeli kolejowych, od starych lokomotyw parowych po najnowocześniejsze maszyny, dopiero wchodzące do użytku. Większość była również dostępna w wielu różnych barwach przewoźników z całego świata, dzięki czemu można było jeszcze lepiej spersonalizować swoją kolekcję. Mnie zależało jednak na maszynach najnowocześniejszych, o bardzo futurystycznym wyglądzie, które dopiero zaczynały być wprowadzane na tory. Producent zadbał nawet o takie detale jak oświetlenie, zarówno wewnątrz wagonów jak i na zewnątrz.

Wykonanie makiety, z wykorzystaniem elementów które piko również oferowało, zajęło mi niewiele czasu, gdyż miałem już niejakie w tym doświadczenie. Po skończeniu pracy, mogłem śmiało rozłożyć imponującą makietę w biurze, gdzie przyciągała spojrzenia zarówno klientów jak i współpracowników.

Makieta nowoczesnej kolejki piko