Łóżka dla dzieci

Witamy na stronie!

Łóżka dla dzieci

Sierpień 3, 2019 Zabawki 0

Małe dzieci mogą spać z rodzicami, w swoich łóżeczkach, kołyskach, czy specjalnych hamakach. Najważniejsze żeby miejsce do spania było bezpieczne i zapewniało dziecku komfortowy sen. Od urodzenia do około czterech lat, najlepsze będzie ze szczebelkami.

Jakie wybrać łóżeczko dla dziecka?

łóżko dziecięce z zabezpieczeniemSen każdego dziecka pod względem ruchów, jest dość niespokojny. Maluchy często w trakcie snu przemieszczają się po całym materacu, niejednokrotnie obijając się o ramę łóżeczka. Z tego powodu trzeba dla niego zakupić łóżko dziecięce z zabezpieczeniem w formie szczebelków. Jego wielkość pozwala na wykorzystywanie go do około czterech, pięciu lat, a potem trzeba je zamienić na większy model z innymi zabezpieczeniami. Szczebelki chronią dziecko przed wypadnięciem, ponieważ jest to niemalże pewne przy małych dzieciach. Regulowana wysokość materacyka pozwala do dostosowanie go do rozwoju dziecka. Maluch który tylko leży, może mieć wysoko ułożony materac, natomiast dziecko, które potrafi już siedzieć i wstawać, musi mieć maksymalnie obniżony materac, bo mógłby wypaść z łóżeczka. Wiele modeli posiada wyjmowane szczebelki, dzięki którym starsze dziecko, może sobie do niego samodzielnie wchodzić i wychodzić. Kiedy maluch będzie już sprawny ruchowo, a jego sen będzie bardziej kontrolowany, to można mu zamienić łóżeczko ze szczebelkami na takie, z jedynie podwyższonymi brzegami w miejscu, gdzie ma główkę. Najczęściej takie brzegi są zastosowane na połowie łóżeczka, żeby dziecko nie czuło się ograniczone.

Przy wyborze łóżeczka dziecięcego, najlepiej przede wszystkim kierować się jakością i bezpieczeństwem. Maluch spędzi w nim sporą część swojego życia, więc musi ono być wygodne i nie ograniczać mu rozwoju motorycznego. Ceny łóżek zaczynają się od kilkuset złotych.