Łańcuchy mocujące na prawdę ciężkie ładunki

Kiedy transport wymaga zabezpieczenia najwyższej jakości, kiedy przewożone będą maszyny przemysłowe, drewno lub stal warto wybrać najlepsze łańcuchy mocujące. Sprawdzają się one podczas trasy drogą morską, lodową oraz kolejową. Alternatywą dla mocowania łańcuchowego są pasy transportowe, jednak ich wytrzymałość jest zdecydowanie mniejsza. 

Czym wyróżniają się atestowane odciągi

Odciągi łańcuchoweRynek oferuje różnego rodzaju łańcuchy, lecz zawsze najlepsze są te sprawdzone, atestowane. To, co wyróżnia najlepsze odciągi łańcuchowe to przede wszystkim zgodność z normą EN 12195-3. Jeżeli zaś chodzi o współczynnik bezpieczeństwa wynosi on 2:1. Najlepsze odciągi przystosowane są do pracy w wysokich temperaturach – nawet do 400 stopni! Atestowane odciągi wykonane są z wysokiej jakości stali klasy 8, co daje bardzo dużą wytrzymałość na przecięcia, zgniecenia czy przetarcia. Na rynku dostępne są również łańcuchy wykonane ze stali klasy 10 i 12, lecz ich wysoka cena skutecznie odstrasza potencjalnych kupujących. Dla wygody użytkowania mamy do wyboru odciągi jedno i dwu częściowe. Pierwsze tworzone są przez dwa odcinki łańcucha na stałe połączone z napinaczem. Drugie są bardziej uniwersalne, gdyż można dowolnie regulować długość każdego odcinka łańcucha. Odciągi wyposażone są dodatkowo w haki skracające, które w łatwy i szybki sposób pozwolą na regulację długości łańcucha.

Odciągi nie są jednak idealne – ich duża masa powoduje, że nie mogą zostać użyte do transportu delikatnych powierzchni. Łańcuchy nie są również odporne na kwasy. W niektórych sytuacjach, mimo ogromnych zalet łańcuchów, niezbędne będzie wykorzystanie pasów transportowych. Mimo, że ich zakres mocowania i temperatur jest dużo niższa sprawdzają się świetnie podczas transport towaru o delikatnej powierzchni.

Łańcuchy mocujące na prawdę ciężkie ładunki