Kariera profesjonalnego kierowcy

Postanowiłem coś zmienić w swoim życiu. Praca w korporacji od 8 do 16 znudziła mi się. Postanowiłem zrobić prawo jazdy kategorii C+E i zostać zawodowym kierowcą. Trochę mnie to kosztowało czasu i pieniędzy ale i tak największe koszty były dopiero przede mną. Nie chciałem jeździć dla kogoś za psi grosz, chciałem zarabiać na siebie sam.

Poszukiwania dobrego używanego ciągnika siodłowego

ciągniki siodłowe używaneSamo prawo jazdy nic nie da, trzeba mieć jeszcze samochód. Wiedziałem, że na początku nie chce kupować ciągnika siodłowego z salonu. Po pierwsze takie ciężarówki są bardzo drogie, po drugie zdarza się, że są bardziej awaryjne od swoich starszych braci. Zalogowałem się do mojego komputera i poszukiwania rozpocząłem od wpisania – ciągniki siodłowe używane na jednym z portali zajmujących się sprzedażą wszelkiego typu pojazdów. Zastanawiałem się między różnymi markami i modelami. Kusiło wzięcie czegoś z większą mocą jednak trzeba było mierzyć siły na zamiary. Koniec końców zdecydowałem się na średnią półkę jeśli chodzi o silnik i wyposażenie, ale za to wybrałem jednego z najlepszych producentów tego typu maszyn. Cena przerastała nieco moją kieszeń, więc nie obyło się bez drobnego kredytu, ale wierzyłem, że szybko mi się to zwróci. Już wcześniej zauważyłem, że jest spore zapotrzebowanie na ludzi którzy mają prawo jazdy C+E, więc własna ciężarówka mogła być tylko dodatkowym atutem. Po załatwieniu formalności doszło do sfinalizowania transakcji.

Od razu zacząłem ogłaszać swoje usługi w Internecie. Na pierwsze zlecenia nie musiałem długo czekać, ponieważ nie miałem jednak dużego doświadczenia na początku były to tylko i wyłącznie trasy po kraju. Jednak wraz z nabieranym doświadczeniem i ilością kilometrów na trasie, zaczęły do mnie napływać oferty z trasami między narodowymi. Czuję że znalazłem to co chce robić do emerytury.

Kariera profesjonalnego kierowcy