Jeden z wielu rodzajów pomp dozujących

Witamy na stronie!

Jeden z wielu rodzajów pomp dozujących

Sierpień 4, 2018 Przemysł i produkcja 0

Niektóre ciecze muszą być dawkowane w odpowiednich ilościach i w regularnych odstępach czasowych. W tym celu wykorzystuje się nowoczesne urządzenia, dzięki którym dawka substancji jest wystarczająca i odpowiednia do celu, w którym się jej używa. Dlatego też w przemyśle farmaceutycznym czy olejowym i gazowym stosuje się różnego rodzaju pompy.

Potrzebne pompy wysokociśnieniowe

pompy dozujące wysokociśnienioweDo jak najbardziej precyzyjnego dozowania określonej objętości cieczy stosuje się pompy dozujące. Posiadają one elementy konwencjonalnych pomp tłokowych, a sprawdzają się doskonale wszędzie tam, gdzie ma miejsce transport cieczy przy ściśle określonej jej ilości i gdzie bardzo ważna jest kontrola jej przepływu. Wymienia się wiele rodzajów takich pomp, a wśród nich pompy dozujące wysokociśnieniowe, które pozwalają na ręczną regulację maksymalnej wydajności od 0% do 100% w trakcie postoju lub w czasie pracy urządzenia. Można w nich dokonać również regulacji długości suwu tłoka. Pompa ta charakteryzuje się wysoką dokładnością i precyzyjnym odmierzaniem odpowiedniej ilości cieczy. Posiada trzy maksymalne wartości temperatur cieczy, w zależności od materiału, z którego wykonana jest głowica. Dodatkowo może posiadać płaszcz grzewczy lub chłodzący. Dzięki wykorzystaniu takiego urządzenia możemy być pewni, że ilość dozowanej cieczy jest właściwa i w kolejnych etapach wszystko zostanie poprawnie wykonane. Od prawidłowego działania i odmierzania pompy wysokociśnieniowej zależy produkcja lub wytwarzanie produktów w wielu gałęziach przemysłu, między innymi farmaceutycznym, olejowym, tworzyw sztucznych oraz środków czystości i detergentów.

Chcąc mieć poprawie pozyskane ilości cieczy trzeba zaopatrzyć się w odpowiednią pompę. Wybierając takie urządzenie warto zwrócić uwagę na te z rodzaju wysokociśnieniowych, gdyż posiadają one ciekawe i potrzebne przy różnych czynnościach funkcje. Dzięki temu praca będzie bardziej precyzyjna i dokładna.