Idealny materac do spania

Witamy na stronie!

Idealny materac do spania

Grudzień 19, 2018 Wyposażenie wnętrz 0

Od kiedy pamiętam słyszałam zawsze informację, że najlepszym materacem do spania jest materac twardy. Kiedy jednak sama miałam w planach zakup materaca, najpierw postanowiłam sprawdzić swoją dotychczasową wiedzę. Ostatecznie okazało się, że sprawa doboru materaca jest trochę bardziej skomplikowana, niż by się mogło wydawać. Dla każdego twardy materac oznacza bowiem co innego.

Jakiej twardości materac wybrać

miękkie materaceTo, że dobór materaca jest bardzo ważny dla jakości snu wiedziałam od dawna. Byłam też przekonana, że najlepszy materac powinien być twardy. I z takim założeniem przystąpiłam do planowania zakupu materaca na łóżko w moim nowym domu. Dobrze, że zanim udałam się do sklepu, poszukałam nieco informacji na temat doboru materacy. Okazało się, że miękkie materace mogą być o wiele lepsze od materacy twardych. Wszystko jest indywidualną sprawą. Podłoże do spania musi być dostosowane przede wszystkim do ciężaru naszego ciała. Założenie jest takie, że po położeniu się na materac na on być na tyle miękki, żebym dostosować się do naturalnego kształtu naszego kręgosłupa. Zbyt twardy materac może wywoływać dyskomfort a także problemy z bólem różnych partii ciała. Przy wyborze odpowiedniego materaca najlepiej udać się do sklepu i poprosić o możliwość położenia się na dany materac w celu przetestowania. Większość sklepów z materacami oferuje taką możliwość każdemu. Dzięki takie podpowiedziom sama sprawdziłam, na jakim materacu się najlepiej czuje.

Materac jest chyba najważniejszym czynnikiem wpływającym na jakość naszego snu. Odpowiednio dobrane podłoże zadba o nasz kręgosłup i wygodę. Mitem jest to, że każdy powinien mieć na łóżku twardy materac. Okazuje się, bowiem, że jest to głównie kwestia wagi. Pod każdym materac będzie układał się inaczej.