Henna i możliwe kolory

Henna w ostatnich latach jest coraz to popularniejszym sposobem farbowania włosów, który to daje naprawdę rewelacyjne i bardzo trwałe efekty. Nic dziwnego, że dużo osób po nią sięga, gdyż jest to w pełni naturalna metoda, którą możemy wykonywać sami w domu bez strachu przed poparzeniem chemicznym.

Możliwe kolory w hennie

henna koloryFarbowanie włosów to zabieg, na który decyduje się większość z nas. Czy to ze względu na to, iż nasz naturalny kolor nam się nie podoba, czy to pierwsze siwe włosy, a może po prostu chcemy, aby ten naturalny kolor był bardziej podkreślony. Farby chemiczne zapewniają szeroką gamę kolorystyczną, jednak to henna może pochwalić się zmniejszonym ryzykiem występowania reakcji alergicznych. Henna kolory ma w niezbyt szerokiej gamie, jednak można ją modyfikować, co pozwala na uzyskanie tonów ciepłych i zimnych niezależnie od wybranego koloru. Naturalna henna będzie ruda, jednak po dodaniu kilku odpowiednich składników możemy wydobyć z niej wiśnię albo ładną czerwień. Henna z domieszkami zazwyczaj przybiera różne odcienie brązu od jasnego po ciemny, a kończy się na czerni. Należy pamiętać, że im dłużej trzymamy hennę na włosach tym kolor będzie ciemniejszy i dłużej się utrzyma. Dodatkowo warto pamiętać o tym, iż henna jest produktem, który potem bardzo ciężko usunąć ze struktury włosa, więc należy być pewnym. Mimo to efekt pogrubienia, naturalnego blasku i wzmocnienia włosów powinien być wystarczającym powodem do tego, aby chcieć korzystać z henny.

Henna nie ma szerokiej gamy kolorystyczne, jednak korzystając z dodatków uzyskamy ciekawe tony, które mogą znacząco wpłynąć na kolor włosów. Dodatkowo henna sprawi, iż włosy będą pogrubione, lśniące i w naprawdę świetnej kondycji, dlatego jest polecana tym, którzy chcą trwałego efektu.

Henna i możliwe kolory