Gdzie można wydać własną ksiażkę?

Witamy na stronie!

Gdzie można wydać własną ksiażkę?

Październik 11, 2018 Usługi 0

 

Wielu z nas chciałoby wydać własną książkę. Jedni mają historię w głowie i nigdy ona nie ujrzy światła dziennego, ale w marzeniach ich książka stała się bestsellerem. Inni przelali na papier niewielką część swojej historii i zapał szybko minął. Niewielka tylko część zdołała napisać dzieło do końca, wprowadziła własne poprawki i zastanawia się co zrobić dalej.

Chcę wydać książkę, gdzie się udać?

gdzie wydać książkęNie jest łatwo wydać własną książkę. Po jej powstaniu większość zadaje sobie pytanie: gdzie wydać książkę. Początkowe pytanie jednak nie powinno brzmieć w ten sposób. Ważniejsze jest jak ją wydać. Samo miejsce nie ma szczególnego znaczenia, ponieważ pomimo wybrania wydawnictwa może okazać się, że nasza praca nie została przyjęta z gromkimi brawami. Dlaczego? Otóż wydawnictwa często wydają pewien rodzaj książek, przykładowo romanse. Jeśli będziemy chcieli wydać w takim wydawnictwie horror to wydawnictwo może nam odmówić, ponieważ stworzona przez nas historia nie pasuje do jego profilu. Ważny jest również bezpośredni kontakt z potencjalnym wydawcą. Jeśli zastanawiasz się gdzie wydać książkę i wyczytałeś w Internecie, że możesz ją wysłać mailem do wydawnictwa to jesteś na przegranej pozycji. Twój mail może nawet nie zostać otwarty, a ty nadal będziesz poszukiwał sposobu. Łatwiej jest przedstawić siebie z jak najlepszej strony na bezpośrednim spotkaniu i opowiedzieć nieco i książce. Opowieść musi być ciekawa i oryginalna. Inaczej nie ma szans wyróżnić się wśród wielu innych.

Sami widzicie, że książkę nie jest łatwo wydać, ale to nie oznacza, że należy się poddawać. Ciężka i wytrwała praca jest tego warta. Udajemy się do jednego wydawnictwa z naszym dziełem, jeśli dostaniemy odmowę to do następnego i tak do skutku. Nie można się poddawać już po pierwszej odmowie! Warto jest poświęcić więcej czasu, aby zobaczyć swoje dzieło na półce w księgarni!