Gdzie kupić led do growboxa?

Witamy na stronie!

Gdzie kupić led do growboxa?

10 lipca, 2019 Dom i ogród 0

W dzisiejszych czasach możemy uprawiać egzotyczne, ale także trudne w hodowli rośliny we własnym domu, czy też specjalnym pomieszczeniu. Duża w tym zasługa growboxów, czyli namiotów lub szaf, w których stwarzamy roślinom optymalne warunki. 

Led-owe lampy do growboxów 

led do growboxaGrowboxy mają różne rozmiary, od tych wielkości szafki nocnej, do specjalnych namiotów mających postać całych pomieszczeń. Największe z nich mają wysokość ponad dwóch metrów. Jednak oczywiście najbardziej popularne są te średniej wielkości, wielkością przypominające małe szafy pokojowe. Najlepsze growboxy znajdziemy w sklepach internetowych, podobnie jak wyposażenie do nich. A podstawowym wyposażeniem każdego odpowiedzialnego hodowcy jest oczywiście oświetlenie. Musi być ono odpowiednio dobrane do ilości roślin, ale także emitujące optymalną ilość energii. Użytkownicy growboxów zdecydowanie polecają oświetlenie led-owe. Wynika to oczywiście z faktu, że jest ono mocniejsze, i daje przez to silniejszą, ale mocniej rozproszona wiązkę światła. Led do growboxa to zatem najlepsze rozwiązanie, ponieważ jest to najbardziej ekonomiczne rozwiązania. Mamy tu na uwadze również zużycie energii elektrycznej i żywotność lamp led-owych. Koszt takiego oświetlenia jest zależny od jego rodzaju oraz mocy lamp. Jednak spokojnie, nawet oświetlenie od dobrego producenta to wcale nie jest duży koszt. Wystarczy jedynie znaleźć dobry i polecany growshop, który specjalizuje się w tego rodzaju asortymencie. A że jest ich sporo, to nie powinniśmy mieć z tym problemu. 

Do procesów metabolicznych i odżywiania, każdej roślinie niezbędne jest światło słoneczne, jednakże dobre lampy led-owe, mogą je skutecznie zastąpić. Wystarczy jedynie stosować się do wytycznych względem rośliny, którą zamierzamy uprawiać.