Etykiety na artykułach spożywczych

To jaką dany produkt lub artykuł spożywczy ma wartość odżywczo coraz częście sprawdza każdy z nas. Niekoniecznie musimy być na ścisłej diecie lub ustalonej jakieś zdjęcie odchudzającej by sprawdzać właśnie taką informację. Ludzie zaczynają unikać niezdrowej żywności, która wyniszcza nasz organizm. Zastępujemy je rzeczami zdrowymi, które są polecane przez dietetyków. Wszystkiego informacje na temat składu oraz wartości odżywczech danej rzeczy powinny być umieszczone na etykiecie danego produktu spożywczego.

Jak odczytywać wartości odżywcze?

wartości odżywcze produktów spożywczychKażdy produkt lub artykuł spożywczy, który został dopuszczony do sprzedaży musi mieć swoją etykietę. Na niej znajdziemy najważniejsze informacje jak waga produktu, wartość odżywczo, data przydatności do spożycia i tym podobne. Jeśli chodzi o wartości odżywcze produktów spożywczych muszą być jasno określone. Zazwyczaj są one podane w 100 g danego produktu oraz w wadze całkowitej danego produktu. Znaczy to tyle, że jeżeli mamy batonika czekoladowego o masie 35 g to na jego etykiecie muszą być zawarte dwie informacje o wartościach odżywczych. Po pierwsze musi być napisane ile ma wartości odżywczych taki Batonik w 100 g oraz ile ma wartości odżywczech w tych 35 g danego batonika czekoladowego.Takie informacje są niezwykle ważne dla osób, które mają ścisłą dietę przepisaną np. od Dietetyka. Osoby te muszę znać dokładną uwagę oraz np. ilość kalorii w danym produkcie.

Sportowcy zazwyczaj sprawdzają ile białka jest w danym artykule spożywczym. Osoby odchudzające natomiast sprawdzają wartość kaloryczna. Osoby natomiast które są uczulone lub nie tolerują glutenu chcą wiedzieć czy dany produkt takowe zawiera. Dlatego czytając etykiety zwracajmy uwagę na wszystkie bardzo ważne informacje. Dlatego takie informacje jak wartość odżywczo danego artykułu Spożywczego jest niezwykle ważna i przydatna.

Etykiety na artykułach spożywczych