Efektywne ozonowanie pomieszczeń

Witamy na stronie!

Efektywne ozonowanie pomieszczeń

26 lutego, 2019 Usługi 0

Ozon jest gazem, który występuje w przyrodzie. Spotkać go możemy w górnych warstwach atmosfery a na powierzchni ziemi możemy mieć z nim do czynienia po burzy. Często rześkie powietrze wyczuwalne po wyładowaniach atmosferycznych to właśnie ozon. Generalnie gaz ten jest dla ludzi szkodliwy ale tylko i wyłącznie w dużej dawce. Często jednak wykorzystuje się jego bakteriobójcze właściwości.

Ozon – właściwości bakteriobójcze

ozonowanie pomieszczeń warszawaGaz jaki jest ozon bardzo często wykorzystuje się do różnych celów związanych z zapewnieniem sterylnych warunków. Ozon przejawia bowiem bardzo duże właściwości antyseptyczne dzięki czemu jest on nawet skuteczniejszy od chloru. Z najnowszych badań wynika, że ozon jest nawet 50 razy bardziej skuteczny niż chlor i dodatkowo jego działanie jest 3000 razy szybsze. Bardzo często stosuje się ozonowanie pomieszczeń Warszawa jest jednym z miast gdzie takich zabiegów przeprowadza się dość dużo. Z ozonowania korzystają przede wszystkim firmy gastronomiczne oraz właściciele hoteli. Gaz ten świetnie radzi sobie z zabijaniem różnego rodzaju bakterii, wirusów, grzybów czy pleśni. Jego działanie jest zauważalne w zasadzie natychmiast po zastosowaniu. W naszym kraju na dzień dzisiejszy działają już tysiące firm, które oferują swoim klientom ozonowanie pomieszczeń. Bardzo często bywa tak, że na skorzystanie z usług tychże firm decydują się również właściciele mieszkań mających problemy z zasiedleniem w mieszkaniu insektów.

Ogólnie rzecz biorąc ozonowanie pomieszczeń jest zabiegiem bardzo popularnym. Konieczne jest jednak to by takie czynności były wykonywane przez doświadczony personel. Chodzi bowiem o to, że zbyt duże stężenie ozonu może być dla naszego organizmu szkodliwe. Firmy zajmujące się ozonowaniem posiadają specjalne czujniki mierzące stężenie tego gazu.