Jaki grzejnik do naszego pokoju?

Z dawnych lat grzejniki kojarzą się nam silnie z urządzeniami, które swoim wyglądem potrafiły odstraszyć i skutecznie zaburzyć wizję całego pomieszczenia. Dzisiaj rzecz z grzejnikami pokojowymi ma się już zupełnie inaczej, ich wygląd poszedł stanowczo ku lepszemu, a szeroka i atrakcyjna oferta tego typu urządzeń pozwala nam na wybór grzejnika, który idealnie dopełni nasz pokój.

Rodzaje grzejników pokojowych

grzejnik pokojowyNasz wybór grzejnika powinniśmy zacząć od wyboru konkretnego typu urządzenia, biorąc pod uwagę jego charakterystyczne cechy i znajdując najlepsze dla nas rozwiązanie. Grzejnik pokojowy generalnie dzieli się na pięć typów, a za kryterium podziału uważa się ich konstrukcję. Jednym z typów są więc grzejniki płytowe, które doskonale sprawdzają się w pomieszczeniach z małą przestrzenią do powieszenia grzejnika. Ich moc zależy od wielkości, a kształt różni się ze względu na zastosowaną płytę czołową. Innym typem są zaś grzejniki członowe, które najbliżej odpowiadają naszemu, zaszczepionemu w świadomości, pojęciu grzejnika. Są to bowiem urządzenia stalowe lub żeliwne o charakterystycznej konstrukcji połączonych ze sobą żeberek. Poza konstrukcją w niczym jednak nie przypominają grzejników z lat 90′. Mamy do wyboru też grzejniki konwektorowe zbudowane miedzianych rur, grzejniki drabinkowe, które najczęściej swoje zastosowanie znajdują w łazienkach, a także grzejniki dekoracyjne, charakteryzujące się fantazyjnymi kształtami i kolorami.

Kiedy zdecydujemy się już na konkretny typ grzejnika, możemy zagłębić się w szczegóły dotyczące jego modeli, a także dostępnych kształtów i kolorów. Dzisiejszy asortyment pozwala nam na to, by grzejnik dopasować do naszego pomieszczenia, nie zaś na odwrót, jak odbywało się to we wcześniejszych latach.

Posted in Dom