Dobry kask motocyklowy

Witamy na stronie!

Dobry kask motocyklowy

18 października, 2019 Motoryzacja 0

Podobnie jak motocykle, tak i kaski posiadają swoją specyfikę. Do bardzo szybkiej jazdy wyczynowo – sportowej, zaleca się stosowanie kasków szczękowych, gdyż skutecznie chronią przed wiatrem, deszczem i dają największy komfort jazdy przy dużych prędkościach. Kaski otwarte nie posiadają przesłony, więc nie w każdych warunkach zapewnią bezpieczeństwo.

Ceny kasków motocyklowych dla profesjonalistów

kask motocyklowyPlanując zakup motoru nie można zapomnieć o kasku. To podstawowe wyposażenie motocyklisty. Zapewnia bezpieczeństwo i komfort podczas jazdy a o to właśnie chodzi w tym sporcie. Ceny profesjonalnych, idealnie dopasowanych kasków, mogą dochodzić do kilku tysięcy. Te najdroższe, szczękowe, zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa przy wyjątkowo szybkiej jeździe. Muszą być lekkie, oddychać a jednocześnie nie parować i dostarczać tlen. Kaski dostaniemy w różnych kolorach i modelach. Nie w grafice czy dizajnie tkwi ich wartość. Najważniejsze jest praktyczne zastosowanie i użyteczność dedykowana dla motocyklisty. Wysokie ceny, przekraczające nierzadko 2 tysiące złotych, wynikają z oryginalnych technologii, stosowanych przez producentów. Zabezpieczenia testowane są przez zawodowych kierowców, na speedwayu, w ekstremalnych warunkach. Dlatego sprawdzony, dobrze dobrany kask motocyklowy posłuży nam na lata. Jest inwestycja w komfort i bezpieczeństwo jazdy. Tańsze kaski polecane są dla amatorów, do jazdy po mieście, gdzie nie można rozwijać znacznych prędkości.

Generalnie producenci kasków motocyklowych, oferują ochronę typu unisex. Uniwersalne kaski dedykowane są dla kobiet i mężczyzn. W tym sporcie liczy się przede wszystkim pewność i bezpieczeństwo. Wnętrze i zewnętrzny dizajn muszą ze sobą korespondować i zapewniać wygodę kierowcy oraz najnowsze technologie wykonania.