Dobierz kopertę do potrzeb

Witamy na stronie!

Dobierz kopertę do potrzeb

Październik 18, 2017 Biznes 0

Takie nic wielkiego, po prostu kartka papieru różnej wielkości, różnej grubości, posklejana z trzech stron. Z czwartej otwór zakrywany, z możliwością zaklejenia. To „coś” spełnia bardzo pożyteczną funkcję. Osłania i chroni to, co w nią włożymy. Tak możemy opisać kopertę, czyli niewielki przedmiot codziennego użytku, bardzo przydatny.

Jakie są rodzaje kopert?

koperty bąbelkoweProstokątne, cienkie koperty różnej wielkości, dostosowane do wymiarów; biletów wizytowych, papierów listowych, papierów maszynowych, kartek pocztowych. Grubsze koperty, dostosowane są do większych wkładów takich, jak; czasopisma, teczki biurowe, różne dokumenty i  fotografie. Największym hitem w świecie kopert są koperty bąbelkowe. Są to papierowe koperty wyłożone wewnątrz plastikową folią, wypełnioną powietrzem, a to wypełnienie ma kształt bąbelków. Takie zmyślne koperty znakomicie zabezpieczają zawartość, przez co idealnie nadają się do przesyłek pocztowych, lub kurierskich. Bąbelkowe koperty są również w różnych rozmiarach. Są niewiele cięższe od zwykłych kopert i nieporównywalnie trwalsze. Dzięki takim zaletom, osłaniają również bardzo cenne przesyłki – nie tylko papiery i dokumenty. Są niezbędne do przesyłek wartościowych. W kopertach bąbelkowych można wysyłać różne drobne przedmioty, co jest szczególnie przydatne przy zwrotach nietrafionych zakupów internetowych. Bąbelki w kopertach unieruchamiają zawartość, co daje gwarancję jej bezpieczeństwa. Wiadomo, że koperty bąbelkowe są również wykorzystywane do pakowania tego, co „pod ręką”.

Jedyny mankament tego fantastycznego wynalazku, to fakt, że znacznie wydłuża się okres utylizacji w stosunku do tradycyjnych kopert, czyli papierowych. Można się spodziewać, że problem ten zostanie rozwiązany, bo przydatność takich kopert jest bezdyskusyjna, ze względu na szeroki zakres zastosowania.